Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Провідному науковцю галузі біоорганічної хімії Олександру Бражку – 55!

Провідному науковцю галузі біоорганічної хімії Олександру Бражку – 55!

16.07.2019 13:29 Все Головні новини Факультети Біологічний Університет біологічний факультет привітання ювілей

Днями відсвяткувала свій почесний ювілей шанована серед наукової спільноти людина – доктор біологічних наук, завідувач кафедри хімії та завідувач лабораторії біотехнології фізіологічно активних речовин ЗНУ, голова НТР біологічного факультету, академік Академії наук вищої освіти України, професор Олександр Бражко. Загальний стаж його педагогічної та наукової роботи у ЗВО складає майже 35 років, близько чверть століття з них він присвятив ЗНУ.

Олександр Анатолійович у 1986 році закінчив із відзнакою фармацевтичний факультет Запорізького державного медичного інституту (Запорізький державний медичний університет). Після чого залишився тут працювати – спочатку старшим лаборантом кафедри неорганічної хімії, потім асистентом кафедри організації та економіки фармації з курсом медтоварів. У лютому 1989 року у вченій раді Львівського державного медичного університету він захистив кандидатську дисертацію на тему «Синтез, фізико-хімічні властивості та біологічна активність 2-тіо та 4-тіо, 2-гідразино- та 4-гідразинохінолінів» (спеціальність 15.00.02 − «Фармацевтична хімія та фармакогнозія»).

Із 1995 року розпочав свою освітянську та наукову діяльність у Запорізькому державному університеті (тепер – ЗНУ), де пройшов шлях від старшого викладача кафедри біохімії та імунології з курсом хімії, потім доцента цієї кафедри, а з 2002 по 2005 роки – обіймав посаду доцента кафедри хімії. Після закінчення докторантури ЗДУ та захисту докторської дисертації на тему «Біологічно активні похідні хіноліну та акридину з азото- та сірковмісними функціональними групами» у спеціалізованій раді Д26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України зі спеціальності 02.00.10 – «Біоорганічна хімія» Олександр Бражко (з 2006) працює на посаді професора кафедри хімії, з 2014 року виконує обов’язки завідувача цієї кафедри.

Відзначимо, що саме завдяки його зусиллям у 2004 році була організоваа в університеті науково-дослідна лабораторія біотехнології фізіологічно активних речовин, роботу якої очолює видатний науковець й сьогодні, що є представником наукової школи «Біоорганічна хімія», яку очолює професор Людмила Омельянчик. Наукова діяльність представників цього напряму спрямована на пошук біологічно активних речовин і стосуються біоорганічної, медичної та фармацевтичної хімії.

Голова НТР біологічного факультету, член редколегії фахового наукового видання «Вісник Запорізького національного університету. Серія: Біологічні науки», член наукової та науково-технічної рад ЗНУ, шановний ювіляр користується неодмінною повагою серед найближчих колег і загалом серед наукової спільноти. Має понад 200 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, з яких 3 монографії, більше 40 патентів та авторських свідоцтв тощо. За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку освіти, науки, підготовки висококваліфікованих спеціалістів та багаторічну сумлінну працю нагороджений нагрудним знаком Міністерства освіти та науки України «За наукові досягнення» (2007 р.).

Університетська спільнота щиросердно вітає шановного ювіляра із його визначною датою і бажає йому міцного здоров’я на довгії літа та багатьох визначних звершень на благо Запорізькому національному університету!