Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вітаємо із 50-річчям видатного філософа й політолога Максима Лепського!

Вітаємо із 50-річчям видатного філософа й політолога Максима Лепського!

Вітаємо із 50-річчям видатного філософа й політолога Максима Лепського!
24.07.2019 14:20 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Університет факультет соціології та управління ювілей привітання

Днями відсвяткував свій ювілей відомий філософ, політолог і соціолог, який багато років обіймав посаду декана факультету соціології та управління, голова дослідницького комітету «Соціальне прогнозування» Соціологічної асоціації України, улюбленець студентської молоді та майстер рукопашу – професор кафедри соціології Максим Лепський. Майже чверть століття життя та праці він присвятив Запорізькому національному університету, де розпочав свою професійну діяльність у 1993 році.

Випускник історичного факультету на той час Запорізького державного університету, керівник авторської програми «Школа виживання» Центру дитячої та юнацької творчості Шевченківського району (1993-96 рр.), засновник і директор (із 1996 р.) першого в Україні Запорізького обласного центру патріотичного виховання молоді при Запорізькій ОДА. Потім Максим Анатолійович деякий час (2002-2003 рр.) працював начальником Управління з питань внутрішньої політики ЗОДА, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів Запорізької міської ради, завідувачем відділу з питань внутрішньої політики міської ради. Значною заслугою творчої групи,  якою керував Максим Анатолійович, стала розробка першої базової концепції патріотичного виховання в Україні, а також – обласної програми та концепції патріотичного виховання громадян України в Запорізькій області.

Він – організатор й учасник 40 соціально-орієнтованих, міжнародних, всеукраїнських та регіональних проектів, зокрема ПРООН-ЄС, USAID, публічної агенції «Шведський інститут», Соціологічної асоціації України. Шановний ювіляр здійснює тренерську діяльність у рамках впроваджуваних проектів, проводить майстер-класи, організовує фундаментальні та прикладні дослідження, а також є постійним гостем програм соціально-політичної спрямованості тощо.

Свій значний розвиток паралельно із цим отримує й наукова діяльність Максима Лепського, який у 1997 р. захищає кандидатську дисертацію на тему «Взаємозв'язок життя і смерті: проблема виживання», а згодом, у 2006 р., докторську дисертацію – «Взаємозв'язок оптимізму та песимізму: проблема соціальної перспективи» в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України. Його авторству належать близько 200 робіт, в тому числі 14 монографій, 10 навчальних посібників і 2 підручники з проблем соціального та політичного прогнозування, моделювання і сценарування вирішення конфліктів, миротворчості та людського розвитку, публічного управління та місцевого самоврядування, дослідження медіа-простору. З 2003 року науковець виступав членом спеціалізованої вченої ради, а з 2009 р. є головою спеціалізованої вченої ради К.17.051.05 (спеціальність 09.00.03 «Соціальна філософія та філософія історії»).

Варто також згадати, що Максим Лепський – учень і продовжувач справи видатного філософа, засновника Запорізької наукової школи «Соціальної філософії», професора Віталія Воловика. У рамках цього напряму ним створені такі фундаментальні роботи, як «Свет и тень социальной перспективы» (2000), «Сталий розвиток суспільства: Запорізький регіональний досвід» (колективна монографія, 2015), «Якісні методи соціального прогнозування: методологія, методика, практика» (підручник, 2016) та багато інших.

Для студентів ФСУ Максим Анатолійович викладає низку базових і профільних дисциплін, таких як «Сценарне планування та прогнозування», «Сучасна соціологія конфлікту», «Методологія і логіка наукового дослідження», «Соціальне прогнозування територіального розвитку» тощо. При цьому для молоді він – Педагог із великої літери, друг і наставник, який багатьом дав путівку в життя і допоміг визначитися у професії.

За визначну наукову та педагогічну діяльність, розвиток патріотичного виховання у Запорізькому краї та підготовку висококваліфікованих кадрів у галузі соціології, політології, соціальної роботи та державного управління професор Максим Лепський неодноразово був відзначений грамотами МОН України, Запорізької ОДА та Запорізької обласної ради, а також почесним знаком Товариства сприяння оборони України, орденами «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ та ІІ ступенів.

Колектив ЗНУ та його випускники щиросердно вітають шановного ювіляра із його визначною життєвою віхою і бажають йому успіху у всіх справах і починаннях, нових творчих задумів і вдалої їхньої реалізації!

 

Схожі новини