Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцент кафедри металургії Інженерного інституту ЗНУ Олександр Харченко – учасник Міжнародної конференції ESTAD-2019 у Дюссельдорфі

Доцент кафедри металургії Інженерного інституту ЗНУ Олександр Харченко – учасник Міжнародної конференції ESTAD-2019 у Дюссельдорфі

Доцент кафедри металургії Інженерного інституту ЗНУ Олександр Харченко – учасник Міжнародної конференції ESTAD-2019 у Дюссельдорфі
30.07.2019 09:44 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет металургії кафедра металургії міжнародна діяльність наукова діяльність

Нещодавно в м. Дюссельдорфі (Німеччина) на площах Messe Düsseldorf Exhibition відбулася Х Міжнародна спеціалізована виставка технологій у металургійному виробництві METEC & 4th ESTAD-2019, яка охоплює всі області технологічних процесів металургії. Це – провідний європейський технічний форум сталеливарної промисловості, що фокусується на виробництві сталі, де кращі фахівці металургії світу зустрічаються для обміну ідеями та досвідом.

Цього року виставку відвідало майже 80 000 відвідувачів, а її учасниками стало 2370 компаній із 57 країн світу. Україну представляли 12 експонентів, зокрема й Запорізький національний університет, який був репрезентований на цьому форумі кандидатом технічних наук, доцентом кафедри металургії Інженерного інституту ЗНУ Олександром Вікторовичем Харченком. Олександр Харченко – лауреат престижної наукової премії ім. Д.К. Чернова за значний внесок у теорію та практику виробництва високоякісної продукції чорної металургії. Він проходив наукове стажування впродовж 1990 року в університеті Case Western Reserve University в Клівленді, штат Огайо, США.

Із 1994 року він є членом міжнародних професійних організацій «ASM International» та «ASM Heat Treating Society». Серед лекційних предметів, які читає майбутнім металургам Олександр Харченко, – теорія і технологія сталеплавильного виробництва, оптимізація металургійних процесів чорної металургії, теорія і технологія конвертерного виробництва, тому його участь у роботі конференції ESTAD-2019 (Європейські дні та технології застосування сталі) привернула до себе увагу колег.

Як розповів Олександр Вікторович, конференція проходила цього року в південному крилі гігантського центру з проведення конференцій Dusseldorf Congress Centre, який є частиною ще більш вражаючого за своїми масштабами виставкового центру Dusseldorf Messe. Учасниками цієї наукової зустрічі металургів стали близько 600 вчених, дослідників, практиків з усього світу. На секції конверторного виробництва, у роботі якої брав участь Олександр Харченко, розглядалися питання щодо конвертерного та електросталеплавильного виробництв, позапічної обробки сталі, прокатці, безперервного розливу сталі та іншим подібним проблемам. Наш досвідчений колега виступав англійською з доповіддю «The Efficient Control of the BOF Process Under Conditions of Permanent Changing of Technological Parameters».

В анотації до доповіді Олександра Вікторовича підкреслено, що автором «був наданий опис основних функцій та можливостей автоматизованої системи проектування ‘’DesigningMelt’’ та її функціонування в системі технологічного управління BOF (кисневий конвертер) від початку нагріву до виробництва напівфабрикату із заданими параметрами». А представлена автором система автоматизованого проектування впроваджена як частина системи управління теплом BOF на металургійному підприємстві XuanSteel (КНР).

Конференція ESTAD-2019 є найбільш авторитетним у світі міжнародним форумом із металургійного виробництва, який не тільки фокусує увагу на проблемах галузі, але й надихає учасників на нові технологічні розробки, рішення завдань, що стоять перед металургійною наукою та практикою, коригуючи її перспективи, шляхи її майбутнього розвитку.

Сподіваємося, що й нинішня, й подальша участь Запорізького національного університету в міжнародних конгресах такого рівня впише свою сторінку в новий розвиток промислового комплексу України.

 

Інженерний інститут

 

Схожі новини