Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники факультету металургії Інженерного інституту відвідали кілька підприємств

Представники факультету металургії Інженерного інституту відвідали кілька підприємств

Представники факультету металургії Інженерного інституту відвідали кілька підприємств
05.08.2019 10:36 Все Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет металургії кафедра обробки металів тиском кафедра металургійного обладнання співпраця з підприємствами екскурсія

Нещодавно викладачі факультету металургії Інженерного інституту Запорізького національного університету відвідали підприємства компанії «Інтерпайп Сталь» у м. Дніпрі та в м. Новомосковську. У цьому заході взяли участь фахівці кафедри обробки металів тиском: завідувач кафедри, професор Олександр Явтушенко, доценти Юрій Бєлоконь, Юлія Бондаренко, Віктор Проценко, а також доцент кафедри металургійного обладнання Тетяна Васильченко. Під час екскурсії викладачі ЗНУ побачили, як працює основний виробничий цех підприємства - комплекс із виробництва труб великого і середнього сортаменту, а також ознайомилися з умовами роботи новомосковських металургів.

Електросталеплавильний комплекс «Інтерпайп Сталь», введений в експлуатацію восени 2012 року, був спроектований і споруджений компанією Danieli (Італія) за принципом «під ключ». Сучасне обладнання, природоохоронні технології, що застосовуються на цьому підприємстві, дозволяють відмовитися від застарілої технології сталеливарного виробництва, заснованої на використанні мартенівського процесу. Це значно зменшує витрати енергії та викиди забруднюючих речовин у навколишнє середовище.
Електросталеплавильний комплекс «Інтерпайп Сталь» – перше металургійне підприємство в Україні, побудоване з нуля за останні 50 років. За такими характеристиками як рівень технології, охорона праці і стандарти захисту навколишнього середовища, комплекс, безумовно, відкриває новий етап розвитку української промисловості. Загальний обсяг інвестицій у проект склав $700 млн.
Група «Інтерпайп Сталь» є інтегрованим по вертикалі об'єднанням виробників сталевих труб і залізничних коліс і входить до десятки найбільших виробників труб, займаючи ІІІ місце в світі серед основних виробників залізничних коліс. Компанія поставляє свою продукцію більш ніж у 80 країн світу, використовуючи мережу торгових представництв з відділеннями в Україні, Росії, Казахстані, Європі, США й на Близькому Сході.
Проект цього комплексу відіграє ключову роль серед планів, що реалізовуються групою «Інтерпайп Сталь», оскільки він передбачає отримання стали і трубної продукції із заготовок власного виробництва. Рівень забезпечення виробництва безшовних труб власною заготовкою підвищився до 90%. Проектна потужність нового комплексу, дозволяє вважати його найбільшим підприємством такого профілю у Східній Європі.
Новий міні-завод охоплює все основне технологічне обладнання, а також допоміжні установки та служби, включаючи всю інфраструктуру, цивільне будівництво й допоміжні споруди.
Введення в експлуатацію нового комплексу «Інтерпайп Сталь» відкриває також і нову сторінку в історії культури України і м. Дніпра. Цей проект став новою культурною меккою Дніпропетровського регіону та зразком того як сірий промисловий об'єкт можна перетворити в яскраву арт-інсталяцію. Засновники компанії «Інтерпайп Сталь» побудували завод, на якому інноваційні технології й висока культура виробництва поєднуються з сучасним мистецтвом Це перший і єдиний у своєму стилі завод – знак пошани до поколінь українських металургів.
Металургія – одна з базових галузей української економіки. Але рейтинг металургійних спеціальностей на сьогоднішній день не дуже високий серед випускників навчальних закладів. Можна сподіватися, що в такому комплексі, як «Інтерпайп Сталь» захочуть працювати і фахівці з університетською освітою і фахівці з вченими ступенями.
У ході екскурсії викладачі ЗНУ побачили, як працює основний виробничий цех підприємства – комплекс по виробництву труб великого та середнього сортаменту, а також ознайомилися з умовами роботи новомосковських металургів.
Сподіваємося, що ця поїздка стане запорукою подальшої плідної співпраці між наукою та практикою, між вищою школою й сучасним виробництвом.

Факультет металургії Інженерного інституту

Схожі новини