Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У Запоріжжі провели Фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорізький Спас»

У Запоріжжі провели Фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорізький Спас»

У Запоріжжі провели Фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорізький Спас»
12.08.2019 13:43 Все Головні новини Фестиваль «Запорізький Спас»

В обласному центрі з 9 по 11 серпня проходив ХХІІІ фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорізький Спас» імені Анатолія Єрмака. Організатором заходу виступила Всеукраїнська федерація «СПАС» за підтримки облдержадміністрації, обласної ради, КЗ «Запорізький обласний методичний центр культури і мистецтва», Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» та Запорізького Війська Низового «Запорізька Січ». Крім того, активну підтримку в організації фестивалю взяв президент ГО Всеукраїнська федерація «Спас», доцент факультету фізичного виховання ЗНУ Олександр Притула. Також велику подяку за надану допомогу в організації проведення цього фестивалю Олександр Притула висловив керівництву ЗНУ і особисто ректору ЗНУ Миколі Фролову, який активно підтримує розвиток спорту і фізичної культури як в університеті, так і в Запоріжжі.

Протягом 9 та 10 серпня заходи фестивалю проводились на базі школи-інтернату «Козацький ліцей» (м. Запоріжжя, Дніпровський район, вул. Щаслива, 2). Так, учасники та гості фестивалю мали змогу побачити концерт фольклорних колективів, показові виступи шкіл бойових мистецтв та національних видів боротьби, турнір з козацького та історичного фехтування. В рамках фестивалю були організовані жіночі змагання (це вже другі змагання серед козачок з рукоборства, кидання ножів і перетягування канату), виставки виробів народних майстрів хенд-мейд, національних вишивок, пленер ковальського мистецтва та майстер-класи. Тож, усі охочі змогли познайомитися з українськими та козацькими традиціями і взяти активну участь у майстер-класах. А театр-студія «Пігмаліон» продемонструвала виставу «Хлопчик-Укропчик» за однойменною казкою запорізького письменника та актора Олександра Виженка. До того ж, для любителів селфі були облаштовані тематичні фото зони. Справжньою прикрасою такої стала трьох метрова булава – національний символ української єдності і козацької звитяги. Виготовлена булава сучасними козаками-характерниками у Миколаєві.
Також учасники заходу долучились до науково-практичного круглого столу на тему «Козацька педагогіка». Організатори фестивалю стверджують, що основна мета заходу полягає не тільки в популяризації козацького бойового мистецтва, демонстрації здобутків, але і в координації дій усіх осередків Всеукраїнської федерації «Спас», комунікації між ними. Загалом, цей захід з кожним роком стає все більш популярним і є цікавим всім, хто шанує українську історію і традиції, адже це є дуже важливим для розвитку української культури, національно-патріотичного виховання молоді і для української держави. Відзначимо, що цей фестиваль проводиться в Запоріжжі з 1997 р. Раніше він проводився на всеукраїнському рівні, зараз він став міжнародним, що впливає на популяризацію козацького руху і заохочує представників інших країн долучатись до цього заходу. Так, участь у фестивалі взяли Пріор Ордену Тамплієрів у Великій Британії, граф Антоніо Кордосо та посол Ордену Тамплієрів Дмитро Данченко. Відзначимо, що в подальшому представники Всеукраїнської федерації «Спас» планують заключити угоду про співпрацю із лицарями-тамплієрами для роботи над спільними проектами із збереження культури, традицій і лицарського виховання.
За словами Олександра Притули, цей фестиваль збирає і народних майстрів, і співаків, і представників культури, і представників бойових мистецтв не тільки України, але й інших країн (Грузії, Вірменії, Японії). Зокрема, для жителів та гостей Запорізької області під час фестивалю були презентовані кілька нових шкіл бойових мистецтв. Також можна було побачити татарські та вірменські національні види боротьби: «Кох», «Чіда-Оба», «Куреш», «Аліш». А на практичних майстер-класах діти мали змогу повчитись бойовому мистецтву у майстрів-професіоналів. Крім цього, на сцені фестивалю вперше презентували свою творчість музична група людей з аутизмом – «Люди дощу». Завершився фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорізький Спас» імені Анатолія Єрмака 11 серпня урочистим закриттям на базі Національного заповідника «Кам’яна Могила» (село Мирне, Мелітопольський район).