Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти вітають із ювілеєм досвідченого фахівця з економічної кібернетики, професора Наталію Максишко!

12.08.2019 15:54 Все Головні новини Факультети Економічний Університет економічний факультет ювілей привітання

Сьогодні святкує ювілей завідувач кафедри економічної кібернетики, професор Наталя Максишко. Колеги, студенти й випускники цього дня від усього серця вітаю справжнього професіонала своєї справи, відомого науковця й Педагога з великої літери, яка присвятила своє життя підготовці необхідних для розвитку й процвітання країни кадрів економічної галузі.

Багато років натхненної праці Наталія Максишко присвятила своєму рідному університетові. На початку 1980-х рр. вона з відзнакою закінчила на той час Запорізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Математика та фізика», а згодом, наприкінці 1990-х рр, на базі вже Запорізького державного університету здобула освіту за спеціальністю «Облік та аудит». Із 1983 року працює в ЗНУ: за цей час пройшла шлях становлення як науково-педагогічний працівник – від асистента кафедри математики, викладача, старшого викладача кафедри математичних методів в економіці, до доцента цієї кафедри. А з 1996 року розпочинає свою діяльність на посаді доцента кафедри економічної кібернетики, а незабаром стала її завідувачем.
Після завершення навчання в аспірантурі Інституту кібернетики АН УРСР (м. Київ) у 1990 р. під керівництвом відомого українського вченого галузі інформатики, обчислювальної математики, системного аналізу та математичного моделювання академіка Івана Сергієнка захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 01.05.02 – «Математичне моделювання та обчислювальні методи» на тему «Розробка та дослідження алгоритмів розв’язання деяких класів дискретних багатокритеріальних задач».
Продовжуючи розпочату в цьому напрямку роботу, у 2010 р. здійснила захист докторської дисертації на тему «Аналіз та прогнозування розвитку економічних систем методами дискретної нелінійної динаміки» за спеціальністю 8.00.11 – «Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці». Вчене звання доцента отримала в 1994 р., вчене звання професора кафедри економічної кібернетики їй було присвоєно у 2012 р.
До кола наукових інтересів шановної ювілярки складають: дискретна математика та її застосування в економіко-математичному моделюванні та інформаційних технологіях, дискретна нелінійна динаміка, векторна оптимізація, методи інтелектуального аналізу даних. Наразі її авторству належать близько 300 наукових праць, серед яких – 7 монографій, 8 навчальних посібників та 23 методичних видання. Під її науковим керівництвом успішно захистилися 5 кандидатів з економічних та фізико-математичних наук.
Зараз знаний науковець ЗНУ Наталія Максишко виступає членом Академії економічних наук України, заступником головного редактора фахового видання «Вісник Запорізького національного університету. Економічні науки». Із 2000 по 2015 рр. була членом секції «Економічної кібернетики» Науково-методичної комісії з економіки та підприємництва Міністерства освіти та науки України, а з 2016 р. – член Наукової ради Міністерства освіти та науки України за секцією «Економіка».
Значний досвід роботи в галузі економіко-математичного моделювання дозволив розробляти й впроваджувати інформаційні технології також в реальну сферу економіки, Її авторству належать: обґрунтування машинного парку сільгосптехніки (НІКТІМсільгоспмаш); моделювання раціонального землекористування (із Запорізькою обласною науково-дослідною сільськогосподарською станцією); розробка математичних методів та програмних засобів для оцінки ефективності нової техніки (ВІТ); розробка, впровадження та супровід комп’ютерних систем для управління ресурсами регіону (системи «Фінанси», «Земля», «Оренда» та ін.) та управління ВНЗ («Кафедра» – «Деканат» – «Ректорат»); участь у розробці Проекту Стратегії економічного та соціального розвитку Запорізької області на 2004-2015 рр.; розробка математичного забезпечення для аналізу потоків та оцінки економічної ефективності інвестиційних Інтернет-проектів; застосування математичного моделювання для аналізу процесів самоорганізації в муніципальній економіці та інші новації.
Свій безцінний багаж знань у галузі програмування і моделювання економічних процесів вона передає сьогодні молоді, яка навчається на економічному факультеті ЗНУ. Читає загальні й спеціальні курси з «Економічної кібернетики», «Дослідження операцій», «Моделювання економіки», «Аналізу та моделювання соціально-еколого-економічних систем», «Моделювання системних характеристик в економіці», «Методології наукових досліджень в економіці» для студентів бакалаврату і магістратури.
Колектив економічного факультету й усього університету вітає шановну Наталію Костянтинівну зі святом! І зичать, аби доля дарувала на щодень радість від здійснення всіх планів і задумів, щастя й натхнення, вірних друзів й однодумців поруч!