Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт юридичного факультету ЗНУ – серед переможців напряму «Жан Моне» (Jean Monnet) Програми ЄС Erasmus+

Це літо було щедрим на здобутки для науковців Запорізького національного університету. Зокрема, проєктну діяльність учених університету відзначили на загальноукраїнському й міжнародному рівні. Варто зазначити, що проєктну діяльність викладачів ЗНУ, написання грантових заявок та участь у конкурсах всебічно підтримує керівництво університету, зокрема ректор Микола Фролов. Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов координує напрямок діяльності вчених, пов'язаний з конкурсами Програми ЄС Erasmus+.

Черговою перемогою юридичного факультету ЗНУ стало рішення профільної агенції з освіти, аудіовізуальних засобів і культури ЄС (EACEA EU) про підтримку його проєкту з розробки навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» в межах напряму «Жан Моне» (Jean Monnet) Програми ЄС Erasmus+ (611790-EPP-1-2019-1-UA EPPJMO-MODULE). Належна якість проєкту була схвально оцінена Агенцією за такими показниками, як актуальність, якість дизайну, виконання, команда, вплив і поширення.
Особливої значимості зазначеній перемозі у цьогорічному загальноєвропейському конкурсі надає те, що це – єдиний проєкт-переможець у Запорізькій області й один із 22 в Україні. Також серед цьогорічних переможців – науковці з Миколаєва, Тернополя, Луцька, Одеси, Харкова, Києва та Львова. Усього на конкурс було подано 1315 проєктів із різних країн, із яких переможцями стали 285.
Упродовж дворічного терміну представниками юридичного факультету спільно із залученими до проєкту фахівцями економічного факультету та факультету іноземної філології заплановано низку заходів із розробки і впровадження зазначеного вище міждисциплінарного курсу.
За словами координатора проєкту, доцента юридичного факультету ЗНУ Олексія Макаренкова, цей навчальний курс буде розгортатися через доктринальний, законодавчий і практичний складник формування духовно-культурних, економічних, політичних й інших правових кодів європейської антикорупційної культури, а також – їхнього поєднання з сучасними трансформаціями публічно-правової системи України.
Відповідно до плану заходів проєкту, курс на постійній основі впроваджується для підготовки аспірантів і магістрів усіх юридичних спеціальностей, а також пропонується посадовим особам органів публічної влади, підприємцям та іншим зацікавленим особам для підвищення (поширення) відповідних правових стандартів професійної кваліфікації.
Юридичний факультет ЗНУ запрошує всіх охочих фахівців долучатися до заходів, спрямованих на реалізацію проєкту.
Окрему подяку учасники проєкту висловлюють доценту кафедри німецької філології і перекладу, активній учасниці багатьох міжнародних проєктів Олені Тупахіній за її вагому консультаційну роботу й всебічну підтримку під час написання й оформлення заявки. Сама ж Олена Володимирівна, розповідаючи про свою участь в розробці проєкту, відзначає важливість й актуальність запропонованої теми. Комплексний підхід до теми, її дослідження не лише у правничій площині, але й як сукупності факторів: культурологічного феномену, економічного злочину, з точки зору кримінального права тощо – привернуло увагу членів комісії, які оцінювали роботи учасників конкурсу. Олена Володимирівна, яка брала участь у розробці заявки як фахівець із проєктного менеджменту, радіє, що зусилля були винагородженні, а ЗНУ здобув чергову перемогу.
За словами проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова, успіх команди юридичного факультету демонструє, що перемоги в європейських освітніх проєктах – це реальна перспектива модернізації навчального процесу, впровадження сучасних методів викладання, залучення нового міждисциплінарного інструментарію і методик навчання, пошуку нових міжнародних контактів, поліпшення матеріально-технічної бази ЗВО. Зрештою, це – вагомий крок на шляху втілення в життя стратегії розвитку Запорізького національного університету як регіонального європейського закладу вищої освіти.