Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Охочі вступити до магістратури Інженерного інституту ЗНУ мають шанс стати студентами ще в 2019 році

Цього року єдиний вступний іспит для вступу на певні спеціальності магістратури в Україні складали 55 тис 186 особи. Зокрема, серед них було чимало випускників бакалаврату Запорізького національного університету й Інженерного інституту ЗНУ.

Про те, чи потрібна магістерська освіта студенту, що дає навчання в магістратурі, наскільки складно чи ні було здати ЗНО з іноземної мови, ми поговорили з випускником факультету економіки та менеджменту Інженерного інституту ЗНУ, капітаном команди «Енактус ЗНУ», членом Студентського наукового товариства студентів Інженерного інституту ЗНУ (головою Студентського наукового товариства факультету економіки та менеджменту) Дмитром Ляшенком. Зокрема, під час нашої розмови йшлося про те, що не всі вступники змогли цього року набрати необхідну кількість балів, аби розпочати навчання в магістратурі. Однак Міністерство освіти і науки України надало їм ще один шанс стати магістрами вже в цьому році, взявши участь у додатковій сесії зі складання ЄВІ з іноземної мови.
- Дмитре, наскільки обов’язковим, на Вашу думку, є навчання в магістратурі?
– Чи потрібна магістратура? Безумовно!!! У магістратуру йдуть ті, хто хоче отримати більш повноцінну освіту, максимально наближену до європейської... Магістратура дає більш широкі знання з моєї спеціальності та більше шансів на розвиток кар’єри в майбутньому. А ті, хто йде з ЗВО після бакалаврату, мені здається, або вважають, що їм цього достатньо, або хочуть змінити професію. До речі, обрати іншу спеціальність – це абсолютно нормально, у людини можуть змінитися інтереси. Або з якихось інших причин вона вирішить, що хоче займатися іншим.
- Розкажіть, будь ласка, про Ваш власний досвід вступу до магістратури?
- Для вступу до магістратури я складав ЗНО з англійської мови та фахове вступне випробування. Завдання були різні, деякі здавалися складними, деякі – легше. Тест єдиного вступного іспиту з іноземної мови складався з 42 завдань, кожне з яких оцінювалося в один бал. Якщо чесно, то хоча протягом усіх років навчання на кафедрі економіки підприємства я навчався на «відмінно» та завжди сумлінно готувався до занять, часу для того, щоб дати правильні відповіді, мені не вистачало конкретно. Доводилося покладатися на отримані знання, зібраність і, безумовно, на інтуїцію, яка є ні чим іншим, як розумовим процесом моментального знаходження рішення... Було б, звичайно, непогано, якби на ЗНО давали хоча б трохи більше часу, тому що одна година – це замало.
– Дмитре, які Ваші поради як магістра спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», були б корисними для вступників до магістратури?
– Від себе хочу побажати всім, хто буде здавати в листопаді ЗНО з іноземної мови ось що: часу для підготовки у вас предостатньо, тому зберіть волю в кулак і готуйтеся! Під час тестування будьте зібрані та спокійні, пам’ятайте, що ви знаєте! І більше довіряйте своїй інтуїції...
Отже, наказом МОН України № 985 від 16.07.2019 року (дивіться за покликанням: http://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2019/07/Nakaz_985_16_07_2019_Spetsialna-sesiya-YEVI-2019.pdf) визначено терміни проведення спеціально організованої сесії єдиного вступного іспиту та реєстрації вступників для участі в ній.
А саме, 05 листопада 2019 року відбудеться спеціально організована сесія ЄВІ, яка проводитиметься за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб для вступників, які а) зареєструвалися для участі в єдиному вступному іспиті, але бажають повторно скласти ЄВІ; б) не зареєструвалися для участі в основній сесії ЄВІ. Це стосується прийому на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» галузі знань 02 «Культура і мистецтво», за спеціальностями галузей знань 05 Соціальні та поведінкові науки; 07 Управління та адміністрування; 28 Публічне управління та адміністрування; 12 Інформаційні технології тощо.
І куди б ви ні вступали, радимо обов’язково уточнити, чи передбачені Правилами прийому закладів вищої освіти додаткові строки прийому заяв, конкурсного відбору та зарахування до магістратури.
Реєстрація вступників для участі в спеціально організованій сесії ЄВІ триватиме з 07 до 15 жовтня 2019 року. Її здійснюватиме приймальна комісія одного з закладів вищої освіти, у якому вступник бажає брати участь у конкурсному відборі. Вступник вважатиметься зареєстрованим після отримання екзаменаційного листа та сплати коштів на рахунок Українського центру для оплати послуг із проведення Українським центром та його регіональними підрозділами вступних випробувань. Результати спеціальної сесії ЄВІ можна буде використати для вступу 2019 року тільки за кошти юридичних і фізичних осіб.
Пункти тестування буде створено в містах Вінниці, Дніпрі, Івано-Франківську, Києві, Львові, Слов’янську, Одесі, Херсоні, Харкові.
Бажаємо всім натхнення та вдачі й чекаємо у нашому закладі вищої освіти!

Інженерний інститут