Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вихованець Школи Конфуція ЗНУ Олександр Тютюнник – дворазовий переможець чемпіонату світу з ушу

16.08.2019 14:58 Все Головні новини Університет Школа Конфуція спорт ушу перемога

На базі Запорізького національного університету вже два роки функціонує Школа Конфуція. Робота цього структурного підрозділу отримала цілковите схвалення колег з Аньхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Аньхой, Китай). Варто відзначити, що освітні послуги, які пропонують викладачі Школи Конфуція – носії китайської мови з досвідом викладання для іноземців, – користуються неабиякою популярністю не лише серед студентів ЗНУ, але й серед мешканців м. Запоріжжя. Зокрема, серед її слухачів – представники Запорізької обласної федерації ушу, серед них – спортсмени міжнародного класу, які прославляють своїми вагомими здобутками Запорізьку область на міжнародному рівні.

Саме до таких відомих спортсменів належить Олександр Тютюнник, який гідно представив Україну на чемпіонаті світу з ушу, що нещодавно проходив у м. Емейшань (Китай). Загалом участь у цьому змаганні взяли 3 тисячі осіб із понад 50 країн світу. Україну на ньому представляли близько 50 учасників. Олександр у цій збірній був єдиним представником Запорізької обласної федерації ушу. Тим ціннішим є його здобуток: він приніс українській збірній дві золоті медалі.
Його видатні успіхи здобули гідну оцінку на міжнародному рівні. Від Шанхайського університету спорту юнаку надійшла пропозиція вступити до навчання у цей заклад вищої освіти на факультет китайського народного спорту.
Олександр зазначає, що навчання в цьому університеті – його мрія. Він займається ушу з 4 років. А оскільки це – важливий складник культури Китаю, то він завжди прагне більше дізнатися про цю країну. Рік тому він уже побував в Шанхаї в Літній школі спортивного вдосконаленням. Там на учасників чекали не лише тренування, але й вивчення китайської культури. Після цієї поїздки Олександр вирішив вивчати китайську мову. Би вступити в майбутньому до китайського університету.
Саме тому в лютому цього року він вступив до Школи Конфуція в ЗНУ і вже закінчив перший рівень навчання та склав іспит на отримання відповідного сертифікату. Перемога на чемпіонаті світу допомогла спортсмену в здійсненні його мрії.
Як зазначає директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков, цього року даний структурний підрозділ ЗНУ розпочав плідну співпрацю із Запорізькою федерацією ушу, яка за кількістю учасників посідає перше місце в Україні та налічує у своєму складі близько тисячі осіб.
Із лютого в Школі Конфуція діє група для спортсменів-ушуїстів та їхніх тренерів, до складу якої увійшло 18 осіб. Її учасники дуже позитивно оцінили досвід співпраці зі Школою, адже з китайською мовою та культурою під час занять їх знайомили носії мов – викладачі Аньхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Аньхой, Китай). Крім загальної лексики, яку викладають для слухачів початкового рівня, слухачів цієї групи познайомили з термінами і командами, які використовуються під час тренувань і виступів із цього виду спорту. До цього спортсмени сприймали китайські слова на слух, а після навчання більше дізналися про їхнє значення й написання китайською.
Спортсмени планують і надалі, з вересня, подовжити навчання вже на вищому рівні для слухачів Школи Конфуція.
Володимир Петрович підкреслює, що між співробітниками школи і представниками Запорізької обласної федерації ушу існує плідна співпраця і в інших напрямках діяльності. Зокрема, минулого місяця вони разом влаштували Літню школу на острові Хортиця, поєднавши спортивні збори й вивчення основ китайської мови.
Представники Школи Конфуція пишаюся успіхами Олексанрда Тютюнника, щиро вітають його з перемогою та бажають, аби майбутнє навчання в Шанхайському університеті спорту було плідним і сприяло подальшим перемогам.