Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / Професор факультету соціології та управління Максим Лепський став дійсним членом Української академії наук

19.08.2019 15:03 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Університет факультет соціології та управління наукова діяльність нагорода

Діяльність видатного запорізького вченого, професора кафедри соціології факультету соціології та управління Запорізького національного університету, видатного філософа і політолога Максима Лепського вкотре відзначена на всеукраїнському рівні. Днями Максим Анатолійович став дійсним членом Української академії наук й в урочистій обстановці отримав диплом, який засвідчує цей високий статус. Рекомендації для вступу до Академії йому надали два відомих учених -– керівник Одеського регіонального відділу «Українська академія наук» Олег Мальцев і голова мандатної комісії Володимир Єговкін.

Розповідаючи про свої плани, пов’язані з діяльністю на посаді дійсного члена Академії наук України, Максим Анатолійович зазначив, що він буде займатися гуманітарним напрямком:
- На сьогодні в науці спостерігається криза, – говорить Максим Лепський. – Водночас поставлене завдання вивести в регіонах інформаційні технології на досить високий рівень. Більшість молоді зараз не розуміє, наскільки цікавою є наука, що заняття нею може надати відмінний старт до майбутнього успіху! Одне з актуальних завдань – залучати молодих людей до наукових досліджень.
- Обрання до складу Української академії наук у часи істотних змін і викликів – честь і величезна відповідальність. Ця академія об'єднує людей, які зробили дуже багато для вітчизняної науки. Її склад вражає: до неї входять відомі винахідники, навіть 3 нобелівські лауреати. Завдань поставлено багато і новий етап вимагає нових зусиль, – наголошує він.
Нагадаємо, що майже чверть століття життя Максим Лепський присвятив Запорізькому національному університету, де розпочав свою професійну діяльність у 1993 році, а впродовж 15 років обіймав посаду декана факультету соціології та управління.
Випускник історичного факультету на той час Запорізького державного університету, керівник авторської програми «Школа виживання» Центру дитячої та юнацької творчості Шевченківського району (1993-96 рр.), засновник і директор (із 1996 р.) першого в Україні Запорізького обласного центру патріотичного виховання молоді при Запорізькій ОДА. Він – організатор й учасник 40 соціально-орієнтованих, міжнародних, всеукраїнських та регіональних проектів, зокрема ПРООН-ЄС, USAID, публічної агенції «Шведський інститут», Соціологічної асоціації України. Учений здійснює тренерську діяльність у рамках впроваджуваних проектів, проводить майстер-класи, організовує фундаментальні та прикладні дослідження, а також є постійним гостем програм соціально-політичної спрямованості тощо.
Колектив Запорізького національного університету вітає Максима Анатолійовича з почесним званням дійсного академіка Української академії наук і побажає подальшої плідної й успішної роботи та чергових досягнень!