Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для слухачів Школи Конфуція ЗНУ організували Літню школу на Хортиці з вивчення китайської мови

Для слухачів Школи Конфуція ЗНУ організували  Літню школу на Хортиці з вивчення китайської мови
20.08.2019 14:20 Все Головні новини Школа Конфуція Університет міжнародна діяльність українсько-китайські відносини освітні послуги Школа Конфуція літня школа

У Запорізькому національному університеті велику увагу приділяють розвитку міжнародних зв’язків, налагодженню плідної співпраці з іноземними закладами вищої освіти й науковими установами, а особливо – поглибленню українсько-китайських відносин. Зокрема, це стосується діяльності Школи Конфуція, що вже третій рік діє на базі ЗНУ й робота якої отримала цілковите схвалення колег з Аньхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Аньхой, Китай). Її педагоги – досвідчені фахівці-носії мови, які добре обізнані з методикою викладання мови іноземцям і володіють англійською мовою. Тож такі заняття, за свідченням слухачів Школи Конфуція, є не лише дуже цікавими, але й інформаційно насиченими й корисними. При цьому освітні послуги, які пропонують викладачі Школи, користуються неабиякою популярністю не лише серед студентів ЗНУ, але й серед мешканців Запоріжжя. Зокрема, серед її слухачів – представники Запорізької обласної федерації ушу.

Як зазначає директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков, цього року цей структурний підрозділ ЗНУ розпочав плідну співпрацю із Запорізькою федерацією ушу, яка за кількістю учасників посідає перше місце в Україні та налічує в своєму складі близько тисячі осіб.
Зокрема, минулого місяця вони разом організували Літню школу на острові Хортиця (на базі біостанції-профілакторію ЗНУ), поєднавши спортивні збори й вивчення основ китайської мови. Тож представники Школи Конфуція навіть улітку продовжують втілювати в життя цікаві проєкти.
Основна мета такої форми роботи для слухачів Школи Конфуція полягає в тому, аби зацікавити дітей вивчати китайську мову, поєднуючи цю діяльність із вдосконаленням спортивної майстерності. Організаторами й ініціаторами таких занять виступили директор Школи від китайської сторони У Шихунг і директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков, а також – голова Запорізької обласної федерації ушу Євген Шульга.
Упродовж 20 днів (із 1 по 21 липня) дві групи загальною кількістю 140 осіб опановували початковий курс китайської мови, вивчали спортивну термінологію. Крім загальної лексики, яку викладають для початкового рівня, слухачів групи познайомили з термінами і командами, які використовуються під час тренувань і виступів із цього виду спорту.
Упродовж навчання учасники Школи не тільки опанували програму, але й навчились співати пісні китайською. Також Школа ушу передала для проведення розважальних заходів спортивний та ігровий інвентар для дитячих ігор. Крім того, фахівці розробили окрему освітню програму, розраховану на 10 годин, яку успішно засвоїли молоді спортсмени. У цьому їм допомагали викладачі Ген Ліпін, Ся Юеся, Чен Юаньгуей, волонтери Тахтабек, У Минтин та керівництво школи Конфуція ЗНУ.
Варто відзначити, що в Школі Конфуція діє група для спортсменів-ушуїстів віком від 10 до 14 років та їхніх тренерів, до складу якої увійшло 18 осіб. Її учасники дуже позитивно оцінили досвід співпраці зі Школою, адже з китайською мовою та культурою під час занять їх знайомили носії мов – викладачі Аньхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Аньхой, Китай). Представники Школи Конфуція висловили сподівання, що й надалі на слухачів чекають нові вагомі здобутки. При цьому адміністрація ЗВО активно підтримуватиме слухачів.
На сьогодні Школа Конфуція при Запорізькому національному університеті запрошує всіх охочих скористатися можливістю опанувати китайську мову, дізнатися більше про культуру й традиції цієї країни. Нагадуємо, що заняття проходять від двох до чотирьох годин на тиждень, залежно від вікової категорії. Цього року на базі ЗНУ діятимуть групи: для школярів молодших класів, для старшокласників, для учнів 10 – 11 класів, які навчаються у школах із поглибленим вивченням іноземної мови, та для студентів закладів освіти різних рівнів акредитації і тих, хто вже завершив навчання в ЗВО. Тривалість навчання: 1 рівень – 120 годин. Звертаємо вашу увагу, що при Школі Конфуція діє розмовний клуб «Друзі Китаю», заняття в якому сприяють формуванню й розвитку комунікативної компетенції слухачів та дозволяють вдосконалювати усну китайську мову. Зареєструватися на мовні курси можна за покликанням: https://bitly.su/Qvq4
Більше інформації щодо організаційних питань, зокрема вартості навчання можна отримати, завітавши за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 55а, навч. корп. № 6, ауд. 212, або ж за телефоном: (061) 289-41-03, чи написавши на електронну адресу: tupakhina.olga@gmail.com