Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Центр польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського готує цікаві проєкти

Центр польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського готує цікаві проєкти

Центр польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського  готує цікаві проєкти
23.08.2019 09:11 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут ЗНУ Центр польської мови і культури ім Яна ІІІ Собеського освітні послуги

Один із них – це старт набору на курси польської мови, які працюють за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Україні в Харкові. Варто відзначити, що в структурі працюють досвідчені та кваліфіковані викладачі, носії мови, які направлені ORPEG (Організація розвитку польської освіти за кордоном). Після закінчення навчання видається відповідний сертифікат. Зверніть увагу, Центр польської культури і мови ім. Яна ІІІ Собеського проводить культурні акції, пропонує відвідувати розмовний та кіноклуби, організовує екскурсії, навчання та стажування в університетах Польщі.

Також доречно нагадати, що відкриття Центру відбулося в жовтні 2016 року. Діяльність адміністрація Центру під керівництвом доцента Ганни Макушинської відразу привернула до себе увагу як студентів, так і викладачів ЗВО. Вони викликали зацікавленість з боку обласної адміністрації, Генерального Консульства Республіки Польща в Україні в Харкові. Представники Асоціації національних меншин Запорізької області, зокрема її голова Науфаль Хамдані – постійні бажані учасники всіх подій, які відбуваються за ініціативи Центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського в Запоріжжі та області. Центр був створений не тільки для того, щоб вивчати на курсах польську мову. Його положення передбачало вивчення освітньої програми, проведення різноманітних мистецьких заходів, фестивалів, зустрічей, обмінів між молоддю тощо. Одним із дебютних заходів Центру стала участь у святкуванні Днів Європи в Україні. Тоді саме завдяки творчим зусиллям керівництва та слухачів Центру польської мови і культури Польщу представили виставкою ляльок у національних костюмах різних регіонів Польщі, вікторинами і конкурсами, які популяризували історію, традиції цієї країни, та майстер-класами. Учасники Днів Європи частувались традиційними польськими солодощами і випічкою польської кухні, заспівали популярні народні пісні.
На запрошення Центру польської мови і культури в грудні 2016 року до Запоріжжя завітали студенти-актори театру «Бакалаж» Ягеллонського університету (м. Краків). Під час зустрічі молоді поляки знайомили присутніх із сучасною польської культурою, розповідали про традиційні польські свята. Наприклад, молодіжне традиційне свято «Анджейки» на Святого Анджея – з вечорницями, ворожіннями, катанням власного взуття на іграшковій залізниці: чий чобіток проїде ціле коло, та дівчина вийде заміж. Хтось розповідав про «Обливаний понеділок», наступний день після Великодня, коли хлопці обливають дівчат, таким способом висловлюючи свої симпатії; про «Тлустий чвартек» («Жирний четвер»), традиції Великодня та інші свята. У квітні 2018 року на базі академії відкрили виставку «Папа свободи», приурочену до 100-річчя незалежності Польщі та 40-річчя понтифікату Іоанна Павла ІІ.
За ініціативи Центру, в листопаді 2018 року відбувся Перший Міжнародний українсько-польський фестиваль візуального мистецтва «PO-ZArt» до 100-річчя проголошення незалежності Української народної республіки, 100-ї річниці відродження незалежності республіки Польща. Свято організували та провели Центр польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського (ініціативна група – доцент кафедри МКЗОД Ганна Макушинська, завідувач кафедри ФБСС професор Наталія Метеленко, доцент кафедри ФБСС Ірина Сіліна), Товариство польської мови і культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ, ВГО «Талановиті діти України» за підтримки Консульства.
На рахунку Центру – намагання відродити традиції балів. У лютому 2019 запорізькі поляки – Центр польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського ІІ ЗНУ та Товариство польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ – запросили городян на Польський карнавальний бал за участю дитячих танцювальних колективів із Запоріжжя, Дніпра, Синельникового. У програмі також були міні-спектакль, лотерея, Disko Polo, конкурс пончиків. Цей захід спрямували на популяризацію традиції карнавальних благодійних балів дореволюційних часів, зокрема старого міста. Й окремої згадки заслуговує та увага, шаноба й пам'ять, які відроджують запорізькі поляки про мера Олександрівська Фелікса Мовчановського. До речі, ця діяльність продовжується й за підтримки запорізького краєзнавця Романа Акбаша.
У планах Центру – не збавляти обертів і провести ще чимало цікавих зустрічей і заходів. Телефон координатора: +38 050 7768687 з 12.00 до 14.00.
Центр польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського Інженерного інститут ЗНУ оголошує набір на курси польської мови, які працюють за підтримки Сенату та Генерального Консульства Республіки Польща в Україні у Харкові. У нас працюють досвідчені та кваліфіковані викладачі, носії мови, скеровані SWP. Заняття в обсязі 4 годин 2 рази на тиждень. Орієнтовна ціна – 500 грн на місяць. Гнучкий розклад. Після закінчення навчання видається сертифікат з гербовою печаткою ЗНУ на рівні від А2 до В2.
Центр польської культури і мови ім. Яна ІІІ Собеського проводить культурні акції, пропонує відвідувати розмовний та кіно клуби, організовує екскурсії, навчання та стажування в університетах Польщі! Вивчення ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ є захоплюючим! Запрошуємо!

Схожі новини