Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти математичного факультету вітають з ювілеєм доцента Наталію Д’яченко!

02.09.2019 10:34 Все Головні новини Факультети Математичний Університет математичний факультет привітання ювілей

Наприкінці серпня свій ювілей відзначала кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фундаментальної математики Наталія Д’яченко. Наталія Миколаївна – випускниця нашого університету. Вона в 1991 році закінчила математичний факультет і здобула кваліфікацію математика-викладача. Цього ж року розпочала діяльність на кафедрі математичного аналізу, пройшовши шлях від стажера, старшого лаборанта, асистента, старшого викладача – до доцента кафедри. У 2002 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «Механіка деформованого твердого тіла» (науковий керівник – д.т.н. С.Ф. Шишканова).

Наталія Д’яченко вже майже тридцять років працює на кафедрі математичного факультету. Вона – один із провідних науковців та педагогів університету. Зокрема, про її високий кваліфікаційний рівень свідчить відповідний показник цитованості в міжнародних наукометричних базах, зокрема h-індекс – 3. На її рахунку близько сотні наукових публікацій, серед яких значне місце посідають навчально-методичні роботи. Головними напрямками наукової діяльності шановної ювілярки є просторові контактні задачі теорії пружності з урахуванням шорсткості поверхні тіл, які контактують, теорія інтегральних рівнянь, деякі питання теорії просторів тощо, які вона розробляє як одноосібно, так й в співавторстві з такими провідними математиками ЗНУ, як професор Віктор Грищак, доцент Сергій Гребенюк та інші.

Для студентів різних спеціальностей вона викладає такі фундаментальні дисципліни, як «Математичний аналіз», «Функціональний аналіз», а також низку спецкурсів, проводить практичні та лабораторні заняття. Наталія Миколаївна ініціативна, доброзичлива в ставленні до колег і студентів. Вона активно впроваджує інноваційні методики й новітні досягнення галузі в освітній процес. Серед іншого, ювілярка – член методичної комісії кафедри, бере активну участь у наукових та інших заходах, що їх проводить факультет і кафедра математичного аналізу, зокрема профорієнтаційних, керує науковою роботою студентів та магістрантів тощо. Наталія Миколаївна повсякчас виявляє себе як компетентний фахівець та відповідальна людина, яку поважають і цінують колеги й студенти.

Колектив математичного факультету й усього університету вітає шановну ювілярку й зичить їй натхнення, нових визначних досягнень і звершень, успіхів на щодень!