Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники археологічної експедиції від ЗНУ привезли чимало знахідок

Учасники археологічної експедиції від ЗНУ привезли чимало знахідок

Учасники археологічної експедиції від ЗНУ привезли  чимало знахідок
03.09.2019 15:00 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Університет історичний факультет археологічна експедиція Мамай-Гора

Цьогорічний, 32-й, польовий археологічний сезон видався щедрим на знахідки для представників історичного факультету ЗНУ. Зокрема, на Мамай-Горі, де розташований могильний комплекс від часів неоліту до пізнього Середньовіччя, археологи знайшли прадавню амфору та наконечники стріл. Завідувач лабораторії археологічних досліджень Запорізького національного університету, кандидат історичних наук, доцент Геннадій Тощев зазначає, що сезон розкопок на Мамай-Горі є дуже вдалим з багатьох причин. Зокрема, цього року в роботі експедиції брали участь школярі, студенти, волонтери з різних міст України (із Києва, Запоріжжя, Дніпра, Харкова, Маріуполя), які захоплюються історією. Тож у результаті такої спільної роботи учасники зробили великий обсяг робіт. Археологічна діяльність членів експедиції проводилася як за допомогою техніки – бульдозера, який прибирав верхній шар ґрунту, так і безпосередньо власноруч.

Загалом, археологи виявили 11 скіфських й 11 ногайських поховань. При цьому половина скіфських поховань – не пошкоджені. Під час археологічних досліджень знайшли різноманітний інвентар, серед якого – зброя, побутові речі, різні прикраси та кераміка. Членам археологічної експедиції вдалось знайти найбільш раннє поховання на Мамай-Горі, яке датується другою половиною VI – першою третиною V століття до н.е.

Також учасники археологічних розкопок змогли знайти в скіфському похованні людський скелет і в польових умовах зібрати в єдине ціле уламки давньої амфори VI ст. до н.е., яка, ймовірно, використовувалася для транспортування вина. Дослідники запевняють, що такі амфори виявляють на території Греції, а для України ця знахідка є дуже рідкісною, адже тут здебільшого зустрічаються гостродонні експонати.

Загалом, дослідження на цій території тривають близько 30 років. За допомогою таких археологічних знахідок на Мамай-Горі науковці й волонтери намагаються відновити історичні дані про кочові племена, які залишили частку своєї культури на цій території, для того, щоб розширити уявлення про побут й умови життя давніх кочових племен.

 

Схожі новини