Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ встановили меморіальну дошку на честь видатного філософа й науковця Віталія Воловика

У ЗНУ встановили меморіальну дошку на честь видатного філософа й науковця Віталія Воловика

У ЗНУ встановили меморіальну дошку на честь видатного філософа  й науковця Віталія Воловика
10.09.2019 17:03 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління відкриття меморіальної дошки Наукова школа професора Віталія Воловика

Десятого вересня до ЗНУ завітали представники структур державного управління, відомі науковці, освітяни, а також почесні гості, серед яких – громадські й культурні діячі, рідні та друзі випускника Запорізького національного університету, професора Віталія Воловика. Вони зібралися разом, аби вшанувати пам’ять видатного українського філософа, історика й педагога, краєзнавця та письменника, засновника Запорізької наукової школи «Соціальної філософії», заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Академії наук вищої школи, науковця. В урочистій обстановці відбулося відкриття пам’ятного меморіалу на навчальному корпусі № 4, де багато років працював Віталій Іванович і де розташована його рідна кафедра соціальної філософії та управління. У рамках заходу також відбулася презентація книги творчого колективу авторів – його колег й учнів – «Віталій Іванович Воловик у нашій пам’яті».

Серед організаторів та учасників заходу були колеги, друзі та учні Віталія Воловика: ректор ЗНУ Микола Фролов, державний і політичний діяч, колишній Надзвичайний і Повноважний Посол України в Болгарії, в Македонії, Узбекистані й Таджикистані В'ячеслав Похвальський, громадський діяч, заступник голови правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького Валерій Козирєв, депутат Запорізької міської ради Павло Михайлик, скульптор, член Національної Спілки художників України, автор меморіалу Борис Чак, голова Запорізького обласного відділення Національного Олімпійського комітету України Володимир Лобанов, завідувач кафедри соціальної філософії та управління, професор Тарас Бутченко, професор кафедри Володимир Глазунов та інші.

Під час відкриття пам’ятної дошки присутні згадали про те, що вже два роки пройшло від того часу, як Віталій Воловик пішов із життя. По собі він залишив величезний спадок: понад 300 наукових, філософських і художніх творів, відомі трилогії «Воля-волюшка» (романи «Сліди», «Пороги», «Віра»), тетралогії «Час обирає нас» («Хай буде день», «І прилетять солов’ї», «Шукачі земного раю», «Блаженний, хто вірить»), романів «Неземна любов» та «В ім’я отця й сина» тощо. Його справа продовжує жити й розвиватися у його дітях та учнях, у справах, які він розпочав.

Близько 30 років свого життя і діяльності Віталій Воловик присвятив Запорізькому національному університету, становленню факультету соціології та управління і, зокрема, кафедри соціальної філософії та управління, яку він останнім часом очолював (2008-2015 рр.). Він працював на керівних посадах у державних установах Запоріжжя й області, потім в університеті обіймав посаду проректора, завідував кафедрами. За цей час підготував 11 докторів і 18 кандидатів філософських наук. Окрім почесних звань, шановний професор був відзначений орденами «Знак пошани» та «За заслуги III ступеня», «За заслуги перед Запорізьким краєм» III, II і I ступенів і двома медалями.

Під час відкриття меморіальної дошки, як і під час презентації нової книжки, присвяченої пам’яті видатного діяча, йшлося про заслуги Віталія Воловика і той неоціненний його внесок, який справив суттєвий вплив на особисте життя і професійне становлення кожного з них. Як Учитель з великої літери, громадянин і патріот Запорізького краю, він завжди знаходив потрібні слова й аргументи, аби підтримати, стимулювати творчий розвиток кожного, хто з ним колись працював або в нього навчався. На адресу Віталія Івановича лунали слова щирої вдячності, учасники згадували сторінки його життя, його багатогранну особистість, подекуди вимогливу, принципову, але й не позбавлену відчуття гумору, відверту й чесну, таку, що була надійною підтримкою для усіх, хто його знав і до нього звертався.  

Від родини шановного професора на заході були присутні його дружина Світлана Олександрівна Воловик, рідний брат – заслужений тренер України, почесний громадянин м. Нікополя Володимир Іванович Воловик та одна з його доньок – Марина Віталіївна. Донька професора, звертаючись першою до присутніх від імені усієї родини, подякувала організаторам та керівництву університету в особі ректора Миколи Фролова – за шанобливе ставлення до пам’яті її видатного батька. Вона також наголосила, на головній рисі його характеру, завдяки чому його пам’ятають і вшановують учні, колеги та запорізька спільнота – це безмежна людяність і підтримка тих, із ким його зводило життя.

Після урочистої частини відкриття меморіальної дошки відбулася презентація книжки авторського колективу авторів «Віталій Іванович Воловик у нашій пам’яті». У ній представлені біографічна довідка та інтерв’ю з професором, спогади його колег та учнів, відомості про наукові роботи, виконані під його керівництвом, бібліографічний покажчик, матеріали й фотографії з архівів ЗНУ та сім’ї Віталія Воловика тощо.

 


Олена Хлистун


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2814789071883801

 

 

 

Схожі новини