Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося урочисте відкриття 56 студентської спартакіади

У ЗНУ відбулося урочисте відкриття 56 студентської спартакіади

16.09.2019 14:32 Все Головні новини Університет спорт студентська спартакіада ЗНУ спортивно-оздоровчий комплекс центр культури свято

Напередодні Дня фізичної культури і спорту в Запорізькому національному університеті стартувала традиційна, уже 56-та, студентська спартакіада. Щороку до участі в цьому спортивному святі долучаються не тільки студенти всіх факультетів університету, а й викладачі та співробітники. А ще цьогоріч у змаганнях братимуть участь й представники Інженерного інституту ЗНУ, яких на відкритті представляла збірна команда всіх чотирьох факультетів. Урочисте відкриття спартакіади ЗНУ цього року відбулося на центральному майданчику університетського студмістечка – між навчальними корпусами №№ 2 та 6. Під звуки Національного Гімну Україні спортсмени університету внесли стяги – Національний Прапор України, прапор НОК України та прапор ЗНУ. Також під час церемонії вшанували пам’ять захисників Вітчизни покладанням квітів до монумента на честь загиблих у роки ІІ світової війни викладачів і студентів ЗВО. У церемонії відкриття свята взяли участь представники адміністрації університету, зокрема ректор Микола Фролов, фахівці спортивного-оздоровчого комплексу – його директор Михайло Протас, заступник Олександр Петренко та інші. А також декани майже всіх факультетів ЗНУ – Микола Маліков, Галина Морошкіна, Тамара Хом’як, Володимир Мільчев та інші. Запорізьке обласне відділення національного олімпійського комітету України представляв його голова Володимир Лобанов та видатні спортсмени – студенти й випускники факультету фізичного виховання. Від їхнього імені виступили призерка чемпіонатів світу та Європи з важкої атлетики, майстер спорту міжнародного класу Анна Панова та провідний фахівець Запорізького обласного управління НОК України, десятиразова чемпіонка України з гандболу, майстер спорту міжнародного класу Віта Луткова. Серед присутніх на заході також були студенти, викладачі та гості.

Вітаючи учасників спортивного зібрання, Микола Фролов наголосив, що здоровий спосіб життя та популяризація різних видів спорту серед молоді на сьогодні – у пріоритеті в ЗНУ. Крім того, в ЗВО навчаються олімпійські чемпіони, призери найпрестижніших Європейських та світових змагань, які примножують спортивну славу ЗНУ та України. Учасникам студентської спартакіади ректор побажав продовжувати високо тримати спортивну планку закладу вищої освіти, а також здобувати все нові перемоги. Інші лідери спортивного руху також виголосили свій фізкультпривіт учасникам змагань і побажали перемоги найсильнішим спортивним командам.

Згодом головний суддя цьогорічної спартакіади, завідувач кафедри фізичного виховання ЗНУ Віктор Горбуля відкрив естафетні змагання. У них взяли участь усі представлені на заході спортивні університетські команди. До кожної з них увійшли 5 спортсменів (3 хлопця та 2 дівчини). Вони демонстрували свою вправність одразу в кількох спортивних видах: вправи з м’ячем, віджимання від підлоги, стрибки зі скакалкою, качання пресу, перенесення спортивної колоди. За результатами естафети, із 13 представлених на святі команд, 4 увійшли до фінальних перегонів і вибороли відповідні місця:

1 місце – у спортивної команди економічного факультету;

2 місце – у факультету фізичного виховання;

3 місце – у факультету журналістики;

4 місце – у факультету менеджменту.

Переможці змагань отримали спортивний кубок, а інші команди були відзначені квітками із повітряних кульок. Завершилися цьогорічні спортивні урочистості веселою музичною руханкою, у якій взяли участь найспритніші та найактивніші студенти ЗНУ, його викладачі й співробітники. Її провели доцент кафедри фізичної культури і спорту Борис Кокарев та викладач кафедри фізичного виховання Єлизавета Шептій. Організатори заходу висловили сподівання, що гарний настрій і позитивні емоції, які отримали учасники спортивного свята, нададуть їм заряду бадьорості на весь навчальний та спортивний рік.

Варто зазначити, що з року в рік університетська спартакіада збирає все більше учасників. Адже саме на базі ЗНУ активно проводиться робота з популяризації здорового способу життя та залучення якомога більшого числа студентів, викладачів і співробітників до занять спортом. Разом зі студентською спартакіадою щоразу проходить і спартакіада викладачів та співробітників. А ще, щорічно в ЗНУ проводяться турніри з міні-футболу на Кубок імені В’ячеслава Толока, на Кубок ректора ЗНУ, турнір із баскетболу, присвячений Дню Перемоги. Під час спартакіади триватимуть змагання з 9 видів спорту. Крім того, цього року на базі університетського спорткомплексу працює близько 20 спортивних секцій. Із розкладом секційних занять та планом проведення спортивних змагань охочі можуть знайомитися на сторінці СОК ЗНУ:

Олена Хлистун

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2826267220735986