Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / У ЗНУ студентам презентували міжнародну програму науково-дослідницьких стажувань «Mitacs Globalink Research Internship»

17.09.2019 10:03 Все Головні новини Університет відділ міжнародних зв’язків міжнародна діяльність проєктна діяльність презентація

У Запорізькому національному університеті багато уваги приділяють розвитку академічної мобільності, заохоченню студентської молоді до участі в міжнародних освітніх проєктах. Зокрема, співробітники відділу міжнародних зв’язків докладають чимало зусиль, аби вчасно та в повному обсязі  інформувати студентів про можливості, які відкриваються для їхнього навчання та побудови майбутньої кар’єри, завдяки участі в міжнародних програмах. Одним із популярних форматів таких інформаційних заходів є зустріч з учасниками міжнародних програм, які діляться власним досвідом, розповідають про «плюси» навчання і стажування за кордоном, радять, на що варто звернути увагу тим, хто прагне приєднатися до участі в конкретному проєкті, тощо.

Тринадцятого вересня в Запорізькому національному університеті відбулася презентація Канадської урядової програми науково-дослідницьких стажувань студентів «Mitacs Globalink Research Internship». На початку заходу начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул представила спікерку – студентку 5 курсу Запорізького державного медичного університету Ольгу Свінтозельську. Вона розповіла про своє 12-тижневе стажування в Університеті Лаваль (Квебек).

Ольга повідомила присутніх, що програма Mitacs Globalink Research Internship – це міжнародна ініціатива для іноземних студентів з Австралії, Бразилії, Китаю, Франції, Індії, Німеччини, Мексики, Саудівської Аравії, Тунісу та України для дослідницького стажування в Канаді. Із травня по вересень кожного року, учасники, що пройшли відбір, беруть участь в 12-тижневому дослідницькому стажуванні під керівництвом канадських викладачів університетів із різних наукових дисциплін.

Крім  власне стажування в канадських університетах на іноземних студентів чекають стипендії та безкоштовне проживання (для них оплачується перельоти, страхування, харчування, житло). Також передбачена їхня участь у конференціях, воркшопах, івентах, пов’язаних із науковими інтересами студентів, а ще – подорожі Канадою, знайомство з молодими дослідниками з інших країн тощо. До участі в програмі запрошуються студенти третіх курсів українських закладів вищої освіти, які мають середній бал навчання вище 80% балів і володіють англійською чи французькою мовами.

Їм потрібно до 18 вересня подати заявки та супутні документи на участь у програмі. У жовтні-грудні відбуваються інтерв’ю з професорами та відбір кандидатів. Суть програми  полягає в тому, що студенти завчасно можуть ознайомитися з пропозиціями щодо участі в дослідженнях професорів з різних канадських університетів і в продовж стажування обрати від 3 до 9 проєктів. Після можливого спілкування з кандидатами й ознайомлення з їхніми документами канадські професори затверджують кандидатури. І вже в грудні - на початку січня оголосять результати відбору. Після вирішення організаційних та логістичних питань у  травні-вересні наступного року відбудеться стажування студентів у Канаді.

Більше дізнатися по участь у програмі можна за покликанням:

Під час зустрічі Ольга поділилася власними враженнями від участі в міжнародному освітньому проєкті. Вона розповіла про свою дослідницьку роботу, ставлення у канадських закладах вищої освіти до академічної доброчесності, надала поради щодо проходження відбору для участі в програмі. Також спікерка відповіла на всі запитання, які їй поставили учасники зустрічі.

Насамкінець заходу начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул подякувала Ользі Свінтозельській за цікаву й корисну розповідь. А всіх студентів закликала брати участь у міжнародних академічних програмах. Зокрема, їх запросили приєднатися до сторінки відділу міжнародних зв’язків у соцмережі Фейсбук:

https://www.facebook.com/international.znu/photos/a.110392210345784/110520756999596/?type=3 ,

аби бути в курсі всіх новин щодо актуальних програм, проєків, відгуків та отримати інформацію щодо заходів в яких беруть участь співробітники цього підрозділу ЗНУ.

Фотогалерея:

Таміла Тарасенко