Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті обговорили перспективи співпраці з Науково-дослідним інститутом публічного права

17.09.2019 16:57 Все Головні новини Факультети Юридичний

Серед пріоритетів юридичного факультету Запорізького національного університету – не лише підготовка сучасних висококваліфікованих фахівців, але й сприяння реформі в галузі права, забезпечення методичних інструментів для побудови правової держави. Задля цього його науковці під керівництвом декана, професора Тетяни Коломоєць плідно співпрацюють із провідними науковими й освітянськими установами з усіх регіонів країни. Саме в рамках такого багаторічного успішного співробітництва днями до ЗНУ завітав директор Науково-дослідного інституту публічного права (Київ), професор Валентин Галунько.

Під час зустрічі почесного гостя з керівництвом і викладачами факультету відбулося обговорення щодо укладання й підписання Договору про співпрацю між ЗНУ та Науково-дослідним інститутом публічного права. У цьому документі передбачено організація спільних наукових заходів, проведення досліджень в правовій галузі, створення колективних науково-методичних праць, академічний обмін викладачів і студентами тощо. За словами Валентина Галунько, усі ці напрямки співпраці мають сприяти впровадженню теорії адміністративного права в практику, створенню дієвого інструментарію задля реалізації принципу верховенства права.

На думку Валентина Васильовича, задля успішного вирішення цієї задачі варто об’єднати зусилля вчених-адміністративістів із різних наукових шкіл. Тим більше, що представники запорізької наукової школи адміністративного права, до якої на сьогодні входять учені ЗНУ під керівництвом професора Тетяни Коломоєць, уже мають досвід успішної співпраці з Науково-дослідним інститутом публічного права. П’ять її представників увійшло до авторського колективу підручника «Адміністративне право. Повний курс». Цей посібник вийшов під редакцією Інституту, а серед його авторів – провідні правознавці України. Представники ЗНУ написали один із важливих розділів цього підручника, присвячений інструментарію публічного адміністрування, який би зміг ефективно забезпечувати права приватних осіб.

Крім того, на рахунку ЗНУ та Інституту публічного права – ще кілька успішних проєктів, які можуть стати гарним підґрунтям для успішної співпраці в майбутньому.

Під час свого візиту Валентин Васильович також зустрівся з магістрантами юридичного факультету. Він взяв участь у засіданні круглого столу, присвяченого перспективам розвитку адміністративного права. За його словами, саме шляхом виховання молоді, закладення її представникам сучасного ринкового мислення, надання актуальних знань, публічне адміністрування зможе забезпечувати й захищати інтереси приватних осіб. А це – одне з провідних завдань правової держави.

Декан Тетяна Коломоєць, розповідаючи про візит професора Валентина Галунька до ЗНУ, зазначила, що зустріч була цівкою й результативною. Вона висловила сподівання на виведення співпраці з Науково-дослідним інститутом публічного права на якісно новий рівень.