Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті для студентів про судові та правоохоронні органи України розповів Суддя Конституційного Суду України

20.09.2019 09:07 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет Конституційний Суд України судові та правоохоронні органи України

Зазначені лекції стали вже традицією для Запорізького національного університету, адже завдяки багаторічній плідній співпраці юридичного факультету з органами судової влади вже довгий час триває утвердження в свідомості майбутніх дипломованих юристів розуміння високих місії та авторитету Конституційного Суду України та інших судів нашої держави.

Так, Суддя Конституційного Суду України, доктор юридичних наук Віктор Городовенко спеціально для студентів 1-го курсу юридичного факультету провів лекції з предмету «Судові та правоохоронні органи України». На лекції було розкрито деталі судової реформи в Україні і тенденції подальших трансформацій судової влади, Вищої ради правосуддя і органів правопорядку України. Крім того, присутні розглянули актуальні проблеми здійснення правосуддя судами нашої країни на сучасному етапі трансформації її відкритої політико-правової системи та визначення дефініцій «судова влада», «правосуддя», «апеляційний округ» та інших ключових понять за темою. Також увазі студентів лектор представив правову основу, принципи організації та здійснення, систему судової влади (у т. ч. роль і призначення ВС). Не обійшли увагою на заході й специфіку здійснення різних форм правосуддя (на концептуальному рівні) та інші важливі питання.

Теоретичний матеріал був проілюстрований цікавими прикладами з юридичної (суддівської, наукової, викладацької тощо) практики лектора та роботи Конституційного Суду України, унікальність якої надала змістовним лекціям виняткової практичної цінності для якісної підготовки майбутніх юристів. Матеріал лекції щедро супроводжувався мультимедійною презентацією, що підвищило ефективність засвоєння знань студентами.

Представники юридичного факультету висловили щиру подяку Судді Конституційного Суду України, доктору юридичних наук Віктору Городовенку за проведені лекції.

Юридичний факультет