Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ – учасник Всеукраїнського флешмобу на честь Міжнародного дня студентського спорту

Міжнародний день студентського спорту, створений за ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО, відзначають у світі 20 вересня. Цього року у святкуванні взяли участь 13 запорізьких закладів вищої освіти І-ІV рівнів акредитації, а це близько півтисячі студентів. Прикрасою свята став національний флешмоб «Jump Squats», який одночасно проходив в усіх містах України. Перед тим як приступити до виконання умов флешмобу, студенти розім’ялися під час руханки, яку провела майстер спорту міжнародного класу зі спортивної аеробіки Катерина Шеховцова та члени національної збірної України зі спортивної аеробіки. Потім близько півтисячі запорізьких студентів, взяли участь у флешмобі, який передбачав 24 стрибків з напівприсяду - кількість вправ символізувала кількість золотих медалей, завойованих українськими студентами на Всесвітніх Універсіадах. Серед його учасників були й 25 студентів-першокурсників факультету журналістики Запорізького національного університету, яких підготувала викладач кафедри фізичного виховання Єлизавета Шептій.

В урочистій обстановці учасників привітали заступник начальника управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Ковпак; головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Галина Волкова; начальник Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Андрій Муштай та заступник начальника Запорізького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Віталій Івакін.

Звертаючись до учасників, Андрій Муштай зазначив, що Міжнародний день студентського спорту – особливе свято для Запоріжжя, яке славиться високими спортивними досягненнями й має чудові традиції в студентському спорті «Представники наших закладів вищої освіти є лідерами національних збірних Україні з різних видів спорту, та прославляють країну на найпрестижніших світових змаганнях, зокрема на ХХХ Всесвітній літній Універсіаді двоє представників Запоріжжя стали срібними призерами у змаганнях з баскетболу, - розповів начальник Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Андрій Муштай, - Успішно поєднують освітній процес з чудовими виступами на змаганнях не тільки студенти. У викладацькому складі вищих навчальних закладів Запорізької області - діючі призери Європи та світу серед ветеранів з різних видів спорту, майстри спорту міжнародного класу та заслужені тренери України».

Під час заходу було проведено нагородження викладачів та студентів запорізьких закладів вищої освіти. Відзначено подякою Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України виконуючого обов’язки завідувача кафедри фізичного виховання ЗНУ Віктора Горбулю.

Бажаємо нашим спортсменам незабутніх перемог у найпрестижніших змаганнях світу, а їх наставникам гордості за досягнення своїх талановитих і наполегливих вихованців! Нехай ваші успіхи приумножують спортивну славу Запорізького краю.

Для довідки

2015 року Генеральною конференцією ЮНЕСКО за ініціативи Міжнародної федерації студентського спорту, було започатковано Міжнародний день студентського спорту, який відтоді щороку відзначають в усьому світі 20 вересня. Зазначимо, що Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України спільно з управлінням молоді, фізичної культури та спорту обласної державної адміністрації щорічно проводить обласні першості серед студентів коледжів з 14 видів спорту, а також відбіркові етапи Спортивних ігор України серед студентів коледжів з 6 видів програми. Цього року дві збірні команди області були відряджені на змагання фінального, всеукраїнського етапу Спортивних ігор України серед студентів коледжів і повернулися з 12 медалями. Студенти запорізьких університетів взяли участь у 6 видах програми ХІV літньої Універсіади України та вибороли 17 нагород різного ґатунку. За підсумками Універсіади України 4 запорізьких студенти були відряджені на ХХХ Всесвітню літню Універсіаду до Наполі (Італія) і принесли українській збірній дві срібні нагороди. Цілий ряд викладачів та студентів запорізьких закладів вищої освіти було відзначено подяками Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації, почесними грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, подяками та почесними грамотами Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.