Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь в урочистостях із нагоди ювілею створення Народного руху України

25.09.2019 17:07 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Університет факультет соціології та управління відділ виховної роботи патріотичне виховання мітинг

Двадцять п’ятого вересня в Запоріжжі відбувся мітинг і покладанні квітів із нагоди 30-річчя створення Народного руху України. У заході взяли участь керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, посадовці міста й області, а також – ветеран Народного руху Костянтин Лямцев, почесна багаторічна голова Запорізького обласного руху, громадська діячка Лариса Фісоченко, учасник антитерористичної операції, депутат Запорізької міської ради В’ячеслав Зайцев, представники громадських організацій і закладів вищої освіти. Запорізький національний університет на заході представляли заступник з виховної роботи декана факультету соціології та управління Олена Маловічко, студенти-активісти цього факультету, фахівець відділу виховної роботи Лариса Дядик, представники інших факультетів і підрозділів закладу вищої освіти.

Під час мітингу, звертаючись до присутніх, Зінаїда Бойко наголосила, що місце, де поруч будівлі Запорізької обласної державної адміністрації зібрались учасники мітингу, стало знаковим для всього Запоріжжя. Адже саме тут у 1999 році В’ячеслав Чорновіл брав участь в установчій конференції обласного осередку руху та зустрічався із мешканцями міста. Саме тут минулого року було встановлено меморіальну дошку видатному громадському та політичному діячу, Герою України, Голові Народного руху України.

«30 років тому, коли був створений Народний рух України, наша держава стала справді незалежною. І ця новина сколихнула багатьох патріотів. В Україні завжди знаходились герої, які відстоювали нашу національну ідентичність. Їх дії завжди були рішучими та відважними. Так само сьогодні чимало запорізьких патріотів захищають незалежність України на сході нашої держави. І ми вдячні всім, для кого відстоювання незалежності нашої держави стало найважливішою справою життя», − підкреслила у своєму виступі керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Присутні на мітингу вшанували хвилиною мовчання пам’ять учасників національно-визвольних змагань 1980-1990-х років, які у 1989 році створили потужну громадсько-політичну силу – Народний рух України за перебудову.

Як зазначали у своїх виступах учасники мітингу, перший установчий з’їзд нового громадсько-політичного об’єднання відбувся 8-10 вересня 1989 року у приміщенні Київської політехніки, а його головою було обрано відомого письменника Івана Драча. Народний рух став рушійною силою боротьби за незалежність України, пришвидшив крах комуністичного тоталітарного режиму, поклав початок формуванню української багатопартійності та привів у політику багато нових облич, яким судилося творити історію новітньої Української державності. Найяскравішим серед них був В’ячеслав Максимович Чорновіл – журналіст, дисидент, Герой України, незмінний лідер Народного руху України з початку 1990-х років, який неодноразово бував у Запоріжжі  та разом з однодумцями відроджував на запорізькій землі вільну Україну.

Учасники урочистого мітингу вшанували мужність та самовідданість борців за незалежність України, активістів Народного руху України, правозахисників, які за умов тотального панування комуністичної ідеології та жорсткого придушення національно-демократичного руху, підіймали над Запоріжжя синьо-жовтий прапор.

Наостанок ветерани Народного руху України, представники органів влади, громадськості, а також студентська молодь, зокрема із Запорізького національного університету, поклали квіти до меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу.