Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ Микола Фролов і декан ФІФ Галина Морошкіна обговорили подальші напрямки співпраці з керівництвом Університету Ле-Ман (Франція)

У Запорізькому національному університеті великого значення надають розвитку українсько-французького напрямку міжнародних зв’язків. Зокрема, вже більше 12 років триває плідна співпраця закладу вищої освіти з Університетом Ле-Ман (Франція), яка включає академічний обмін викладачами й студентами, проведення спільних відеоконференцій, використання інноваційних методик, запропонованих партнерами, в освітньому процесі тощо. Днями робоча делегація ЗНУ – ректор Микола Фролов і декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна – завітали до французького закладу вищої освіти з метою пролонгування договору про співпрацю, а також пошуку нових стратегічних напрямків співробітництва між українським і французьким університетами.

Під час перебування в Університеті Ле-Ман вони зустрілися з його ректором Рашидом Гержума, проректором з міжнародних відносин Еліян Альмале, директором департаменту вивчення французької мови як іноземної Од Бретен’є, викладачами цього структурного підрозділу, проректором з питань інформаційних технологій Ніколя Постек та іншими представниками французького закладу вищої освіти. Візит проходив у доброзичливій теплій атмосфері, усі викладачі із Франції були раді бачити українських колег та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю із Запорізьким національним університетом.

Під час зустрічі представників ЗНУ з керівництвом Університету Ле-Ман відбулося підписання двох договорів, оскільки від попереднього підписання договорів про співпрацю минуло вже 5 років. Завдяки пролонгуванню цих документів, наші університети зможуть співпрацювати за всіма спеціальностями, що становлять цікавість для обох сторін угоди. Українські студенти, за бажанням, зможуть навчатися у французькому ЗВО.

Одним із перших кроків на шляху до реалізації нових договорів про співпрацю стало спільне керівництво представниками обох ЗВО дисертаційного дослідження молодої української науковиці Тетяни Фанагей. Уже рік Тетяна працює над дисертаційною роботою «Концепт «мова», «язык», «langue»: соціолінгвістичний, психолінгвістичний і лінгвістичний аспекти» під керівництвом доцента кафедри романської філології та перекладу Інни Тарасюк. Із 1 жовтня аспірантка розпочала навчання у французькій аспірантурі під керівництвом Од Бретен’є, оскільки у Франції на сьогодні навчання в аспірантурі займає не 4, а 3 роки. Згідно умов договору, Тетяна Фанагей буде перебувати по черзі (по семестру) в Університеті Ле-Ман та в ЗНУ.

Варто відзначити, що науковий потенціал цієї аспірантки вже добре відомий у французькому університеті. Вона, навчаючись за програмою подвійного диплома, чудово зарекомендувала себе й захистила магістерську роботу на базі Університет Ла-Ман, здобувши 16 балів із 20 можливих. Тож пані Од Бретен’є із задоволенням висловила згоду бути науковою співкерівницею Тетяни в аспірантурі.

До речі, за час дії програми подвійного диплома 25 випускників ЗНУ отримали дипломи Університету Ле-Ман (Франція), а 3 із них потім захистили дисертації за напрямком «фізика», «математика» на базі французького закладу вищої освіти. Загалом, французькі освітяни дуже високої думки щодо підготовки й наукового потенціалу студентів ЗНУ й з радістю продовжать спільні проєкти з академічного обміну.

Крім того, декан ФІФ Галина Морошкіна домовилася із представниками департаменту вивчення французької мови як іноземної про ще один формат співпраці. Його керівниця Од Бретен’є і директор докторантури Університету Ла-Ман, який у минулому не один рік тісно співпрацював із ЗНУ, Жан Франсуа Бурде висловили згоду на проведення міжнародних онлайн-лекцій французькою мовою, у яких візьмуть участь студенти обох університетів. На думку як українських, так і французьких викладачів, такі спільні заходи будуть однаково корисними для всіх їхніх учасників.

Ще одним важливим вектором співпраці між університетами може стати допомога французьких колег у створенні загальноуніверситетської інформаційної системи за аналогом того, що на сьогодні діє у французькому закладі освіти. Про це, зокрема, йшлося під час розмови між ректором Рашидом Гержума (Університет Ле-Ман) і Миколою Фроловим (ЗНУ), обговорили вони й інші можливі шляхи співробітництва ЗВО.

На думку ректора ЗНУ Миколи Фролова, візит до французького університету був дуже плідним і вдалим. Він висловив щиру подяку іноземним колегам і запевнив їх, що поглиблення українсько-французьких відносин – серед пріоритетів міжнародної діяльності ЗНУ. Тож попереду у представників обох закладів вищої освіти – взаємовигідна співпраця, яка сприятиме розвитку обох університетів.

Таміла Тарасенко

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2857295004299874