Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відсвяткували День створення КНР

У ЗНУ відсвяткували День створення КНР

01.10.2019 16:25 Все Головні новини Школа Конфуція Школа Конфуція Відзначення Дня утворення КНР

Першого жовтня в Запорізькому національному університеті представники Школи Конфуція ЗНУ за участю співробітників Центру культури ЗНУ організували яскраве святкування з нагоди 70-річчя з дня утворення Китайської народної республіки, до якого долучились студенти, викладачі і керівництво ЗВО. Гостям свята презентували захопливу програму, під час якої вони змогли більше дізнатися про культуру й історію однієї з найпотужніших держав світу -  Китаю, а також - про можливості, які відкриваються перед слухачами курсів Школи Конфуція, що діє на базі університету.

Відзначимо, що День проголошення Китайської Народної Республіки — головне державне свято КНР, яке масово відзначається по всій країні щороку 1 жовтня. Святкування супроводжують масові демонстрації, паради, фестивалі. Треба наголосити, що саме 2019 рік є ювілейним для КНР, а також, що він в Україні оголошений роком Китаю. Наразі отримали суттєву підтримку на рівні урядів та закладів вищої освіти обох країн розвиток китайської мови, традицій і культури.

Розпочалось святкування у ЗНУ Дня проголошення Китайської Народної Республіки з українського і китайського гімнів у виконанні хору солістів вокальної студії «Кантилена» Центру культури університету. Учасників заходу привітали проректор з наукової і міжнародної роботи Геннадій Васильчук, директор Школи Конфуція ЗНУ від української сторони Володимир Волков. Усі вони висловили найкращі побажання представникам університетської спільноти. А також підкреслили, що такі заходи єднають наші народи, дозволяють краще пізнати національні традиції та культуру один одного. За словами Володимира Волкова, відзначення цього свята стало започаткуванням нової традиції в ЗНУ, яка сприяє розвитку міжнародних зв’язків обох вишів – Запорізького національного університету та Аньхойського педагогічного університету, представники якого сьогодні викладають у Школі Конфуція. Крім того, така співпраця допомагає обмінюватись науковим досвідом, розвивати зв’язки між кафедрами і факультетами.

Зокрема, під час урочистого святкування грамотами ректора були відзначені директор Школи Конфуція У Шихун, представники Школи Конфуція Ся Юеся, Ван Дзінчджоу, Чен Юаньгуей, Ген Ліпін, Тахтабек, У Мінтін, Дай Бін. Привітали усіх учасників свята пісенними композиціями, які виконали учасники вокальної студії «Кантилена» Анна Вавілова, Ілля Ісаєв, Єлизавета Чернишева, а також танцювальними номерами у виконанні вихованців танцювально-спортивного клубу «Альфа» Катерини Татрацевич і Олега Ляшука. Крім того, викладачка Школи Конфуція Ся Юеся виконала чудову пісню в традиціях китайського національного співу. А ведучі свята від Центру культури ЗНУ розповіли про древні і сучасні символи країни – Велику Китайську Стіну, імператорські палаци, світ конфуціанської мудрості, храм Неба, Шанхайську телевежу, місто Шанхай – «Перлину Сходу», місто Гонконг, монастир Шаолінь і бойові мистецтва, новітні технологічні досягнення, розвиток освіти і науки. Родзинкою свята були виступи чемпіонів з ушу Георгія Животока, Максима Пасько і викладача Школи Конфуція Ван Дзінчджоу – фахівця з ушу, який спеціалізується на розділі дихальної гімнастки, а також масове виконання вправ ушу студентів разом із викладачем Школи Конфуція Ван Дзінчджоу.

А ще, директор Школи Конфуція Володимир Волков поділився з присутніми планами щодо розвитку діяльності цього підрозділу. Так, незабаром планується здійснити відкриття філіалу Школи Конфуція в Енергодарі, а згодом також відкриття на базі Школи Інституту Конфуція. Наразі в Школі Конфуція пройшли навчання 340 осіб, і цей підрозділ впродовж 2 років продовжує активно і динамічно розвиватись. Тут вивчають китайську мову студенти, мешканці міста Запоріжжя, школярі (зокрема, учні 95 школи Запоріжжя), представники Федерації ушу (вихованці і тренери). Детальну інформацію про можливість вивчати китайську мову у ЗНУ можна отримати, завітавши за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 55а, навч. корп. № 6, ауд. 212, 218 або ж за телефонами: (061) 289-41-03, +38(050)-452-67-51 чи написавши на електронну адресу: tupakhina.olga@gmail.com

Зареєструватися на мовні курси можна за покликанням: https://bitly.su/Qvq4

Фотогалерея: