Стара версія
Новини прес-служби ЗНУ / Новини / На факультеті соціології та управління відбулася зустріч викладачів із ректором Миколою Фроловим

03.10.2019 13:21 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління зустріч із ректором матеріально-технічна база мультимедійні аудиторії проєктна діяльність

У Запорізькому національному університеті тривають традиційні зустрічі ректора Миколи Фролова з представниками різних факультетів. 2 жовтня Микола Олександрович зустрівся з в.о. декана факультету соціології та управління Тетяною Бірюковою, завідувачами кафедр ФСУ, його викладачами і співробітниками. Під час зустрічі йшлося, зокрема про підсумки вступної кампанії-2019 для ЗНУ, матеріально-технічну базу університету, стратегічні напрямки його подальшого розвитку тощо.

На початку зустрічі ректор Микола Фролов наголосив на важливості таких заходів: адже саме спілкування з викладачами дозволяє керівництву ЗВО визначитись із першочерговими задачами, які потребують вирішення, дізнатися, що хвилює представників університету. І водночас – звернути увагу викладачів на ті напрямки роботи, які потребують активних зусиль від кожного члена численного колективу ЗНУ.

Микола Олександрович зазначив, що на сьогодні Запорізький національний університет – серед провідних закладів вищої освіти Півдня України. На його 18 факультетах і в 4 коледжах навчається близько 17 тисяч студентів. Освітній процес в університеті забезпечує численний колектив його працівників – від професорів до технічного персоналу – у складі 1650 осіб.

Серед пріоритетних завдань адміністрації університету – забезпечення гідних умов для навчання й роботи всіх представників колективу. Зокрема, цього року в ЗНУ успішно реалізували т.з. «Проєкт 20» – відкриття 20 сучасних мультимедійних аудиторій, відремонтованих, оснащених новими меблями й усім необхідним обладнанням для проведення інтерактивних – цікавих і корисних – занять. Наступного року також планується відкрити 20 таких аудиторій.

Ректор також оцінив загальний стан вступної кампанії-2019 для Запорізького національного університету, як вдалий: загалом, на всі спеціальності бакалаврату й до магістратури (на денну й заочну форми здобуття освіти) й до коледжів набрали близько 5,5 тисяч вступників. Однак він наголосив, що сподівається на активну профорієнтаційну діяльність кожного представника факультету соціології та управління. Лише за таких умов вступна кампанія-2020 року буде вдалою для ЗВО.

Під час діалогу з викладачами, які ставили запитання Миколі Олександровичу, він пообіцяв, що в університеті буде продовжена внутрішня грантова діяльність, започаткована минулого року. Більше того, цьогоріч планується виділити на неї більше коштів.

Також він наголосив, що з 1 січня 2020 року заклади вищої освіти в Україні фінансуватимуть за новим, т.з. «формульним» принципом. За ним 80% коштів, які виділятимуться закладу вищої освіти, будуть розраховувати, виходячи з фінансування за минулий рік. А ще 20% залежатиме від того, скільки публікацій викладачів ЗВО буде за рік у відомих наукометричних базах даних, від кількості студентів-переможців всеукраїнських олімпіад, працевлаштування випускників тощо. І саме цим напрямкам діяльності викладачі мають приділяти велику увагу.

Крім того, під час зустрічі йшлося про перспективи впровадження дистанційної форми освіти на базі ЗНУ, створення умов для вивчення викладачами та співробітниками англійської мови тощо.

Наприкінці ректор Микола Фролов подякував присутнім за відверту й інформативну розмову й побажав їм успіхів і плідної роботи на благо Запорізького національного університету.

Таміла Тарасенко