Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники корпорації «Метінвест» запроcили студентів ЗНУ взяти участь у кейс-чемпіонаті в металургійній галузі

Із метою презентації заснованого корпорацією «Метінвест» кейс-чемпіонату в металургійній галузі 2 жовтня в інженерному інституті Запорізького національного університету відбулася зустріч студентів інституту та економічного факультету ЗНУ з представниками компанії. До них завітали начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Койпиш і в. о. керівника відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Власенко.

Представляючи гостей, директор інституту Геннадій Коломоєць розповів студентам про давні партнерські відносини між корпорацією «Метінвест» та інженерним інститутом ЗНУ, а також запропонував слухачам взяти активну участь у кейс-чемпіонаті.

Звертаючись до присутніх, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах розповів про сумісні проєкти ЗНУ і «Метінвесту». Діапазон таких проєктів дуже великий – від локальних, які стосуються виключно факультету металургії, до тих, що охоплюють студентство різних факультетів. Особливу увагу Віктор Аркадійович звернув на дуальну освіту та стипендіальну програму. Завершуючи промову, Віктор Банах надав слово начальнику управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергію Койпишу.

Сергій Володимирович презентував студентам освітній проєкт від «Метінвесту» – чемпіонат із вирішення кейсових завдань у металургійній галузі, який для Запорізького краю є новим. Пілотна версія цього проєкту відбулася у Кривому Розі минулого року. Заохочуючи студентів, Сергій Койпиш розповів їм, що участь у такому конкурсі – це не лише можливість отримати значний досвід, незабутні враження, а й дуже цінні призи.

Розповідаючи власне про проєкт, Сергій Власенко звернув увагу присутніх, що сьогоднішня зустріч – це лише початок низки зустрічей зі студентами ЗВО Запоріжжя. Коментуючи презентацію, Сергій розповів, що для участі в чемпіонаті викладачі та студенти обирають цікаву для них тему й подають заявку. За кожним кейсом буде закріплений ментор (експерт-консультант) від «Метінвесту». Для кожної команди буде складено індивідуальний графік роботи, план візитів на підприємства, консультації з експертами, лекції та тренінги на актуальні теми. Оцінювати фінальні рішення буде суддівська колегія «Метінвесту», до складу якої увійдуть провідні фахівці, директора функцій і представники топ-менеджменту компанії.

Чемпіонат складається з таких етапів, як реєстрація; вибір кейсів; розробка рішення; передзахист за напрямками в регіонах; півфінал (онлайн-оцінка) і нарешті фінал чемпіонату.

Участь у чемпіонаті беруть підприємства Запоріжжя («Запоріжвогнетрів»; «Запорізький ливарно-механічний завод»; «Запоріжсталь»; «Метінвест-Промсервіс»); Маріуполя («Маріупольський металургійний комбінат»; «Метінвест-Промсервіс»; Металургійний комбінат «Азовсталь»; «Маріупольський ремонтно-механічний завод») і Авдіївки («Авдіївський коксохімічний завод»; «Метінвест-Промсервіс»).

Команди мають можливість обрати такі профільні напрямки, як виробництво; інжиніринг; транспорт; технологія і якість; енергоменеджмент; операційні поліпшення; екологія; охорона праці; управління персоналом; IT; економіка.

Розповідь зацікавила студентів і викладачів, вони задали представникам ПАТ «Запоріжсталь» багато питань. Присутні хотіли дізнатися, чи можуть у конкурсі взяти участь студенти-економісти; хто візьме участь у конкурсі – тільки студенти, чи й досвідчені фахівці; чи захищається авторське право на проєкт; як участь у проєкті вплине на кар’єру на ПАТ «Запоріжсталь» тощо.

Відповідаючи на питання, Сергій Власенко нагадав, що учасником конкурсу може стати будь-який студент ЗНУ, до участі допускаються тільки студенти, але, звичайно, старшокурсники більш досвідчені, тож, напевно, мають деякі переваги перед новачками. Розповів він і про перспективи роботи в Метінвест для учасників конкурсу тощо.

Серед тих, хто активно брав участь в обговоренні, – випускниця Запорізького гідроенергетичного коледжу, а зараз – студентка економічного факультету ЗНУ Влада Сєрова. Своє майбутнє дівчина пов’язує з HR, тобто з управлінням людськими ресурсами в організації. Це не перший конкурс від Метінвесту в якому бере участь Влада. Вона із задоволенням поділилася з нами враженням про свою участь за напрямом управління персоналом в іншому конкурсі. Незважаючи на те, що було дещо складно, бо участь в ньому брали досвідчені спеціалісти, науковці, дівчина все ж вирішила випробувати свої сили. Владі сподобалося те, що цього разу свої проєкти на конкурс можуть висувати лише студентські команди, тож збільшується шанс для кожного студента. Дівчина вважає, що участь в таких конкурсах – це цікавий і незабутній досвід.

Наприкінці зустрічі Сергій Власенко подякував присутнім за увагу й активність, і побажав кожному проявити себе у конкурсі й перемогти. Нехай ця подія стане однією з тих що пам’ятаються усе життя.

Більше про умови участі в конкурсі можна дізнатися з презентації, наданої представниками корпорації «Метінвест»:

umovi_konkursu_kejs-chemp__onat_v_metalurg__jn__j_galuz__.pdf

Інженерний інститут