Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фахівці наукової бібліотеки презентували онлайн-репетитор із підготовки до ЗНО

Фахівці наукової бібліотеки презентували онлайн-репетитор із підготовки до ЗНО

08.10.2019 16:48 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Наукова бібліотека інженерний інститут відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування онлайн-репетитор із підготовки до ЗНО профорієнтаційна діяльність

Днями в залі електронних ресурсів наукової бібліотеки університету відбулася презентація онлайн-репетитора з підготовки до ЗНО для науково-педагогічних працівників усіх факультетів ЗНУ, зокрема заступників деканів із профорієнтаційної роботи. Захід проходив за сприяння і при організаційній підтримці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, зокрема начальника цього відділу Галини Микитів.

Директор бібліотеки Ніна Чала розповіла про можливості використання електронних та інших ресурсів бібліотеки для підготовки школярів та вступників до зовнішнього незалежного оцінювання.

Учасники тренінгу ознайомилися з ресурсною базою наукової бібліотеки ЗНУ, сайтом, електронним каталогом та іншими додатковими можливостями, доступ до яких сьогодні мають користувачі. Власний бібліотечний фонд університету нараховує 925 тисяч примірників книг і періодичних видань, понад 136 тисяч із них – електронні. Інформаційний ресурс складають – електронний каталог, який містить 1 млн 221 тисячу записів про видання та публікації з бібліотечного фонду, та електронна бібліотека ЗНУ. Усіма цими ресурсами сьогодні можуть користуватися не лише освітяни, співробітники та студенти університету, а й школярі під час підготовки до вступної кампанії.

Викладачів, які працюють зі шкільною молоддю у рамках профорієнтаційної діяльності, викладають предмети на підготовчих курсах тощо, Ніна Миколаївна ознайомила зі структурою сайту наукової бібліотеки ЗНУ та продемонструвала як ним користуватися. Передусім, аби мати до неї доступ, читач має зареєструватися на сайті. Присутнім також було наочно продемонстровано, як користуватися спеціальною вибіркою матеріалів для підготовки до ЗНО (11 предметів), можливості пошуку літератури, процедура замовлення потрібних матеріалів, доступні опції тощо. Зауважимо, що для роботи у віддаленому доступі є певні обмеження, проте усі наявні опції та матеріали доступні для користувачів, які працюватимуть безпосередньо у локальній мережі університету (зал електронних ресурсів, комп’ютерні класи). Для інших користувачів є можливість отримати потрібні матеріали, надіславши їхні скриншоти на адресу електронної скриньки наукової бібліотеки.

Працівники бібліотеки продовжують вдосконалювати алгоритми та можливості для користування її ресурсами. Наразі отримати доступ до цієї бази можна як із сайту ЗНУ, так і з сайту відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. Також усі охочі можуть скористатися мобільним додатком, завантаживши його на будь-який гаджет: банер LibClient Android, QR Code на web-сайті http://library.znu.edu.ua/ .

Докладну презентацію дивіться тут: naukova_b__bl__oteka_vstupniku_2020.doc

Олена Хлистун