Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор Микола Фролов обговорив з викладачами юридичного факультету важливі вектори розвитку університету

09.10.2019 16:40 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет Зустріч з ректором

У Запорізькому національному університеті тривають зустрічі ректора Миколи Фролова з викладацькими колективами усіх факультетів, які дають змогу проінформувати викладацький склад з основними напрямками роботи університету в поточному році. 9 жовтня відбулася розмова Миколи Олександровича з представниками юридичного факультету.

На цій зустрічі були розглянуті питання підвищення конкурентноспроможності університету на всеукраїнському та європейському рівнях, активізації профорієнтаційної роботи серед молоді, економіко-фінансового забезпечення діяльності ЗВО, вдосконалення навчального процесу, модернізації наукової діяльності, матеріально-технічного забезпечення діяльності університету та інші.

Микола Олександрович звернув увагу, що керівництво університету постійно займається питаннями розвитку на всіх рівнях. Він запевнив, що в цьому році буде продовжена робота з покращення матеріально-технічної бази, благоустрою університету та підтримки його іміджу. Так, на юридичному факультеті завершується ремонт 204 аудиторії в рамках реалізації проєкту з відкриття нових сучасних 20 мультимедійних аудиторій. Крім того, планується відкриття 3 додаткових спеціалізованих аудиторій з фізики, хімії, біології.

Під час зустрічі йшлося, зокрема про пріоритетні напрямки роботи університету в поточному році, підсумки вступної кампанії-2019 для ЗНУ, стратегічні напрямки його подальшого розвитку, академічну доброчесність, підготовку до осінньо-зимового періоду, ремонтні роботи тощо.

Наголосив ректор і на необхідності постійного вдосконалення навчального процесу, що є одним із головних напрямів роботи на рівні факультетів. Микола Фролов закликав всіх викладачів організувати зусилля та брати активну участь в модернізації навчання, покращенні рівня наукової діяльності ЗВО. Він переконаний, що роботу в цьому напряму потрібно продовжувати і далі. Зокрема, він подякував представникам юридичного факультету за стабільні показники під час вступної кампанії, за високий рівень організації навчального процесу, наукові досягнення, якісні показники навчального процесу.

Микола Олександрович зазначив, що університет знаходиться в стадії розвитку, використовуючи нові підходи модернізації якості освіти та оновлюючи матеріально-технічну базу. Так, наприклад, в університеті 12 навчальних корпусів, 6 гуртожитків, бази відпочинку на Азовському морі і на Хортиці, 36 комп’ютерних класів. На 18 факультетах і у 4 коледжах навчається близько 17 тисяч студентів. Освітній процес в університеті забезпечує численний колектив його працівників – від професорів до технічного персоналу – у складі 1650 осіб. При цьому, керівництво університету працює над збільшенням надходжень до державної скарбниці закладу вищої освіти та ефективним їх використанням.

Ректор також оцінив загальний стан вступної кампанії-2019 для Запорізького національного університету, як вдалий: загалом, на всі спеціальності бакалаврату й до магістратури (на денну й заочну форми здобуття освіти) та до коледжів набрали близько 5842 вступники. Він висловив переконання про необхідність збереження тенденції до розвитку університету на всіх рівнях, адже сьогодні ЗНУ є лідером освітніх послуг в регіоні. Крім того, це є необхідним задля розвитку конкурентноздатності університету як на регіональному, так і на загальнонаціональному рівні.

Нагадав ректор і про нові можливості, які з’явились після приєднання до ЗНУ інженерного інституту. Зокрема, завдяки збільшенню матеріально-технічної бази (3 корпуси, два 9-поверхових гуртожитки, бази відпочинку на Хортиці і в Кирилівці), в університету є всі умови для подальшого зростання, додаткової підготовки фахівців не тільки за гуманітарними і природничими спеціальностями, але і за 18 інженерними спеціальностями та ліцензування нових спеціальностей.

Також він звернув увагу викладачів на особливості державного фінансового забезпечення університету за формульним підходом, який включає, зокрема показники наукової діяльності, показники працевлаштування випускників. Крім того, присутні на заході обговорили питання, пов’язані з нововведеннями в системі вищої освіти і в системі управління університетами.

Наприкінці Микола Фролов закликав викладачів активно брати участь в освітньому процесі, висловлювати свою думку, ініціативи та пропозиції для покращення життя студенства та викладачів ЗНУ, а також побажав їм успіхів і плідної роботи на благо Запорізького національного університету.