Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті розпочинає діяльність Школа лідерів і Конкурс учнівських соціальних проєктів

11.10.2019 14:20 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Університет Школа лідерів конкурс проєктна діяльність співпраця зі школами відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування

У ЗНУ розпочинає свою роботу Школа лідерів учнівського самоврядування. Урочисте відкриття заходу заплановано на 12 жовтня о 10.00 в навчальному корпусі №2, ауд. 229. Це – традиційна для ЗВО форма співпраці з талановитою учнівською молоддю Запорізького регіону, організована Запорізьким національним університетом, зокрема відділом доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. Цього разу робота Школи триватиме з 12 жовтня 2019 р. до 1 квітня 2020 року.

Робота Школи організовується з метою формування активної життєвої позиції учнів, розвитку соціальних ініціатив у закладах загальної середньої освіти м. Запоріжжя та проведення Конкурсу соціальних проєктів. Серед її завдань: залучення лідерів учнівського самоврядування до науково-освітнього простору Запорізького національного університету; розкриття інноваційного потенціалу учнівської молоді та його спрямування на соціально-економічний розвиток запорізького краю; координація діяльності лідерів  учнівського самоврядування як активних членів суспільства. А також – розвиток лідерських якостей, творчих здібностей, самовираження та становлення школярів, набуття учнями знань та оволодіння навичками зі створення проєктних заявок; розробка нових механізмів реалізації і впровадження ідей і проєктів лідерів учнівського самоврядування. Крім того, діяльність Школи має сприяти залученню учнівської молоді до процесу створення соціальних проєктів; приверненню державної та громадської уваги до проблем збереження та розвитку інтелектуального потенціалу регіону й проведенню Конкурсу соціальних проєктів.

Серед стратегічних партнерів Школи – департамент освіти і науки Запорізької міської ради, Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради, Благодійний фонд «Карітас Запоріжжя».

Участь у роботі Школи і Конкурсі можуть брати лідери учнівського самоврядування як одноосібно, так і у складі команд чисельністю до трьох осіб. Зверніть увагу, що до участі в Конкурсі допускаються учасники Школи, які вчасно подадуть свою конкурсну заявку (проєкт) за встановленою формою відповідно до вимог до оформлення проєктів і графіку проведення Конкурсу, передбачених Положенням про його проведення.

Наголошуємо, що формат проєктів, що приймаються для участі в Конкурсі, це – відеоролик, що презентує соціальний проєкт від учнів запорізьких закладів середньої освіти. Кожен учасник може подати необмежену кількість робіт.

До участі в конкурсі допускаються конкурсні роботи, які включають такі елементи:

- назва проєктної ідеї;

- презентація ідеї проєкту;

- опис і мета втілення проєктної ідеї.

До конкурсних робіт обов’язково додається заявка з відомостями про автора, що включають: прізвище, ім’я, по батькові, місце навчання, місце проживання, контактні телефони та електронну адресу. Конкурсні роботи надсилаються на розгляд в електронному вигляді на адресу: vdpp_znu@ukr.net

Для участі в Конкурсі приймаються проєкти, спрямовані на сталий розвиток міста й області за такими напрямками:

-         Запорізький національний університет;

-         освіта, наука, культура;

-         промисловість;

-          економіка та підприємництво;

-          охорона здоров’я;

-         спорт, туризм;

-         житлово-комунальне господарство;

-          раціональне природокористування;

-          соціальні послуги;

-    молодіжна політика, патріотизм, волонтерство, громадянська позиція.

Не виключається можливість підготовки проєктів і за іншими напрямками, оскільки до кожної роботи застосовується індивідуальний підхід.

Переможці Конкурсу будуть відзначені грамотами ректорами Запорізького національного університету й цінними подарунками.

Найкращі проєкти будуть подані на розгляд регіональних органів державної влади, місцевого самоврядування, керівників організацій, підприємств та установ, а також рекомендовані до участі в різноманітних інноваційних проєктах і програмах та розміщені на сайті Запорізького національного університету.

Більш детально з умовами участі в конкурсі й вимогами до оформлення проєктів можна ознайомитися в Положенні конкурсу:

polozhennya_pro_shkolu_l__der__v.pdf