Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели міжнародну наукову конференцію «Інтеграційні можливості сучасної психології та шляхи її розвитку»

У ЗНУ провели міжнародну наукову конференцію «Інтеграційні можливості сучасної психології та шляхи її розвитку»

У ЗНУ провели міжнародну наукову конференцію «Інтеграційні можливості сучасної психології та шляхи її розвитку»
10.10.2019 14:58 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології СПП Конференція Психологія

Десятого і одинадцятого жовтня на базі факультету соціальної педагогіки та психології вже втретє була проведена всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Інтеграційні можливості сучасної психології та шляхи її розвитку», у якій взяли участь студенти, знані українські науковці-психологи, викладачі та керівництво університету.

Цей науковий захід був приурочений до Всесвітнього дня психічного здоров’я і організований в університеті кафедрою психології факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ за підтримки лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, кафедри психології Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України та Асоціації політичних психологів України.

Вітаючи учасників конференції від імені ректорату, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук наголосив на важливості прикладних психологічних наукових досліджень в різних галузях та відзначив, що психологія є важливою сферою практичної діяльності, яка реалізується в соціумі і має міждисциплінарні наукові зв’язки. Проректор побажав усім учасникам заходу отримати нові знання і науковий досвід.

Також з вітальним словом виступила кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри психології Запорізького національного університету Наталія Губа, яка наголосила на важливості і актуальності тематики конференції. Вона відзначила плідну співпрацю викладачів кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ з науковцями лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, кафедри психології та соціальної роботи Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України та Асоціації політичних психологів України. Також Наталія Олександрівна побажала учасникам наукового зібрання аби ці дослідження стали поштовхом до подальших наукових відкриттів, освоєння нових наукових практик і технік.

Модератором зустрічі виступила кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології, керівник Центру психологічного    здоров’я та психологічного супроводу Запорізького національного університету Ольга Іщук.

Цього року в конференції взяли участь представники з різних наукових установ нашої країни, а саме: Людмила Карамушка - член-кореспондент НАПН     України, доктор психологічних наук, професор, заступник директора з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України, завідувач лабораторії організаційної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Вадим Васютинський – президент Асоціації політичних психологів України, доктор психологічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот ІСПП НАПН України, Маріана Ткалич – доктор психологічних наук, професор кафедри психології Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України та інші.

Також з допомогою онлайн зв’язку привітав науковців Сергій Максименко – дійсний член (академік) НАПН України, доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки          і техніки України, академік-секретар відділення психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України, директор Інституту психології імені Г.С. Костюка   НАПН України. Він зауважив, що інтеграційні можливості психології пов’язані з самореалізацією, самомоделюванням внутрішнього світу особистості. Крім того, науковець розповів учасникам конференції про методи, прийоми і принципи організації психологічних досліджень, генетико-моделюючий метод дослідження, який застосовується в психології. Також науковець подякував колегам за співпрацю та побажав учасникам успішної та результативної роботи.

Під час своїх виступів науковці і організатори висловили ряд основних ідей конференції. На їх думку, проблематика конференції є досить актуальна, адже професійна психологічна діяльність – це своєрідний внесок у формування психологічної культури людини, добра, поваги, толерантності, взаємопідтримки і позитивного сприйняття світу.

Перед учасниками конференції виступив Вадим Васютинський, який презентував доповідь «Психологічна структура атрибуції молоддю міжособових провин». Зокрема, науковець презентував результати дослідження, основна мета яких полягає у з’ясуванні психологічного змісту уявлень студентів про провини, що мають місце в їх міжособових стосунках із найближчим оточенням. Науковець пояснив корені та історичні аспекти проблеми переживання почуття провини та наголосив, що переживання та оцінка взаємопровин у спілкуванні молоді з близьким оточенням розташовується з інтенсивністю в діапазоні між матір’ю (найменш звинувачувана особа) і особою з протилежними політичними поглядами (найбільш звинувачувана особа). А уявлення молоді про міжособові провини структурується на основі таких характеристик: соціальна і емоційна близькість, рівноправність або партнерство, часовий зв’язок із минулим або теперешнім.

Свою доповідь «Толерантність до невизначеності освітнього персоналу: зв’язок з характеристиками організації» представила і Людмила Карамушка. Науковець детально пояснила основну методику дослідження, основні етапи, різні аспекти толерантності (внутрішня, зовнішня, активна і проактивна), ознаки невизначеності ситуації (новизна, складність, нерозв’язаність). Вона звернула увагу, що у переважній більшості освітнього персоналу спостерігається середній рівень розвитку толерантності до невизначеності.

Крім того, перед учасниками конференції виступили також з доповідями: Лариса Коробка «До проблеми соціально-психологічної підтримки осіб, які зазнають стигматизаціїв різних суспільних суспільних середовищах» та Анжела Поплавська «Психологічні чинники готовності до управління в умовах змін менеджерів середньої ланки (на      прикладі промислового підприємства)».     

Під час засідання студенти та науковці активно обговорювали висвітлені питання, задавали запитання та висловлювали свою точку зору. Після пленарного засідання учасники конференції взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Від політичного протистояння до порозуміння і співпраці: завдання та можливості психології», модераторами якого виступили президент Асоціації політичних психологів України, доктор психологічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот ІСПП НАПН України Вадим Васютинський та кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ЗНУ, експерт уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юлія Паскевська. Тематика секційних засідань конференції була досить різноманітна і стосувалась таких напрямків досліджень: генеза становлення та розвитку особистості,  організаційна та економічна психологія: теорія і практика, соціально-психологічні закономірності інтеграційних процесів у сучасному суспільстві та взаєминах, формування та розвиток професійної компетентності сучасного фахівця, теорія і практика психологічного консультування та психотерапії, військова психологія.

Крім того, на секції «Молода наука» були представлені актуальні доповіді студентів і аспірантів. Також впродовж двох днів в рамках конференції були проведені майстер-класи, присвячені таким темам: «Антистигматаційні аспекти охорони психічного здоров’я», «Системна супервізія стартапа психологічної практики», «Спільне прописування цілей на основі колеса життєвого балансу», «Професійна кар’єра і психологічне здоров’я особистості: чому і коли виникають протиріччя між ними?», «Сучасні методи роботи психолога з кадровим резервом на промисловому підприємстві», «Проективні методи діагностики у роботі психолога», «Психосоматичні симптоми як прояв конфліктного переживання», «Здорова агресія», «Ресурси персоналу: методика дослідження».

 

Олена Переверзєва

Схожі новини