Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному інституті ЗНУ відбулося обстеження стану наукового обладнання

В інженерному інституті ЗНУ відбулося обстеження стану наукового обладнання

11.10.2019 14:38 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут Центр колективного користування науковим обладнанням ЗНУ «Структура» наукова діяльність матеріально-технічна база

У 2019 році здійснено низку заходів щодо подальшого розвитку наукової інфраструктури Запорізького національного університету, зокрема було створено центр колективного користування науковим обладнанням «Структура». Цей центр утворено з метою надання доступу до унікального обладнання, яке дозволяє вченим проводити дослідження в різних галузях наук.

У жовтні 2019 року центром колективного користування науковим обладнанням ЗНУ було заплановано проведення засідання регіонального круглого столу з підприємствами-партнерами за участю представників ректорату. Мета цього заходу – співпраця з підвищення ефективності використання наукового обладнання.

У зв'язку з цим, постала необхідність перевірити стан наявного обладнання. До інженерного інституту завітали представники центру – його керівник Сергій Ільїн і фахівець Юрій Бортніков.

Комісія оглянула прибори й пристрої, які зберігаються на кафедрах: обробки металів тиском, промислового та цивільного будівництва, міського будівництва та господарства, прикладної екології та охорони праці, електротехніки та енергоефективності, мікроелектронних інформаційних систем інженерного інституту ЗНУ.

Оглянуте обладнання може бути використано в дуже різноманітних наукових дослідженнях для отримання практичних результатів. Серед устаткування є різноманітні медичні пристрої; преси; вакуумне обладнання; електронний мікроскоп, який має більш роздільну здатність у порівнянні з оптичними мікроскопами й може застосовуватися для отримання додаткової інформації щодо матеріалу й структури об'єкта; розривні машини, призначені для проведення статичних випробувань і визначення фізичних властивостей матеріалів на осьовий розтяг, стиск, вигин в рамках технічних можливостей машини; дифрактометр – прилад для вимірювання інтенсивності й напряму випромінювання й інші прилади.

Після огляду обладнання представники центру зустрілися для обговорення підсумків обстеження з директором інженерного інституту Геннадієм Коломойцем.

Інженерний інститут