Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету обговорили з ректором Миколою Фроловим сьогодення й перспективи розвитку ЗНУ

11.10.2019 15:37 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет зустріч із ректором матеріально-технічна база освітній процес

У Запорізькому національному університеті тривають традиційні зустрічі ректора Миколи Фролова з представниками різних факультетів. 10 жовтня Микола Олександрович зустрівся з деканом філологічного факультету Тамарою Хом’як, завідувачами кафедр факультету, його викладачами і співробітниками. Під час зустрічі з представники одного із найбільш давніх факультетів, із яким нерозривно пов’язана історія становлення й розвитку нашого ЗВО, йшлося про сьогодення ЗНУ й пріоритетні напрямки роботи університету в поточному році. А також – про підсумки вступної кампанії-2019 для ЗНУ, матеріально-технічну базу університету, постійну модернізацію його освітнього процесу тощо.

На початку зустрічі всі присутні на пропозицію декана Тамари Хом’як вшанували хвилиною мовчання пам'ять відомої науковиці, життя якої багато років було нерозривно пов’язане із філологічним факультетом і яка, на превеликий жаль, днями пішла з життя, Галини Яківни Томиліної.

На зустрічі із викладачами цього факультету Микола Олександрович обговорив питання фінансового забезпечення діяльності ЗВО, державного замовлення, вдосконалення навчального процесу, модернізації наукової діяльності, матеріально-технічного забезпечення діяльності університету та інші.

На початку зустрічі ректор Микола Фролов наголосив на важливості таких заходів, адже саме спілкування з викладачами дозволяє керівництву ЗВО визначитись із першочерговими задачами, які потребують вирішення, дізнатися, що хвилює представників університету.

Крім того, Микола Олександрович особливо підкреслив, що все керівництво ЗВО, зокрема він сам із глибокою повагою ставиться до колективу філологічного факультету – ровеснику нашого закладу вищої освіти. Адже він завжди був оплотом українства, рідного слова й культури, свідома й героїчна діяльність його викладачів сприяла віднайденню національної ідентичності мешканців запорізького регіону. Він запевнив, що філологічний факультет завжди був, є й буде в нашому закладі вищої освіти.

Розповідаючи про сьогодення університету, Микола Олександрович наголосив, що університет знаходиться в стадії розвитку, використовуючи нові підходи модернізації якості освіти та оновлюючи матеріально-технічну базу. Так, наприклад, в університеті 12 навчальних корпусів, 6 гуртожитків, бази відпочинку на Азовському морі і на Хортиці, 36 комп’ютерних класів. На 18 факультетах і у 4 коледжах навчається близько 17 тисяч студентів. Освітній процес в університеті забезпечує численний колектив його працівників – від професорів до технічного персоналу – у складі 1650 осіб.

Нагадав ректор і про нові можливості, які з’явились після приєднання до ЗНУ Інженерної академії. Завдяки збільшенню матеріально-технічної бази (з’явилося 3 нові навчальні корпуси, два 9-поверхових гуртожитки, бази відпочинку на Хортиці і в Кирилівці), в університету є всі умови для подальшого зростання, додаткової підготовки фахівців за 18 інженерними спеціальностями та ліцензування нових спеціальностей.

Йшлося на зустрічі й про необхідність постійного вдосконалення освітнього процесу, що є одним із головних напрямів роботи на рівні факультетів, зокрема, підвищення якості навчання, необхідність змінювати застарілі і застосовувати інноваційні методики викладання дисциплін в університеті. Микола Фролов закликав всіх викладачів організувати зусилля та брати активну участь в модернізації навчального процесу і в профорієнтаційній роботі.

Важливим аспектом в цьому сенсі є створення більш відкритого і зрозумілого спілкування зі студентами, використання передових технологій та покращення технічних засобів навчання. Серед пріоритетних завдань адміністрації університету – забезпечення гідних умов для навчання й роботи всіх представників колективу. Зокрема, цього року в ЗНУ успішно реалізували т.з. «Проєкт 20» – відкриття 20 сучасних мультимедійних аудиторій, відремонтованих, оснащених новими меблями й усім необхідним обладнанням для проведення інтерактивних  занять. Наступного року також планується відкрити 20 таких аудиторій.

Ректор також оцінив загальний стан вступної кампанії-2019 для Запорізького національного університету, як вдалий: загалом, на всі спеціальності бакалаврату й до магістратури (на денну й заочну форми здобуття освіти) та до коледжів набрали  більше 5,5 тис вступників.

Він також відзначив, що ЗНУ знаходиться в стані конкуренції за випускників шкіл не тільки з українськими ЗВО, але і з польськими, чеськими, німецькими університетами. Саме тому існує необхідність збереження тенденції до розвитку університету на всіх рівнях. Це є необхідним задля розвитку конкурентоздатності університету як на регіональному, так і на загальнонаціональному рівні.

Зокрема йшлося про те, що викладачі факультету повинні переглянути концепцію викладання російської мови, переорієнтувавшись на навчання іноземців російської як іноземної. Потрібно також шукати нові підходи до викладання болгарської і польської мови тощо.

Крім того, під час діалогу з викладачами філологічного факультету йшлося про забезпечення ефективної роботи з іноземними студентами, затвердження освітніх програм, особливості ремонту корпусів тощо.

Наприкінці Микола Фролов подякував учасникам зустрічі за плідну розмову. Він закликав викладачів філологічного факультету активно брати участь в освітньому процесі, а також побажав їм успіхів і плідної роботи на благо Запорізького національного університету.

Таміла Тарасенко