Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у мітингу з нагоди визволення Запоріжжя від фашистських загарбників та Дня захисника України

Щороку напередодні потрійного свята – свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня визволення міста Запоріжжя від фашистських загарбників та Дня захисника України (14 жовтня) – на урочистий мітинг біля пам'ятника танковому екіпажу лейтенанта Миколи Яценка збираються мешканці Олександрівського району та міста. Аби вшанувати пам’ять визволителів – тих, хто боронив рідну землю в роки ІІ світової війни, і тих, хто сьогодні захищає мирне небо над Україною, – на площі зібралися разом ветерани та військовослужбовці, представники районної адміністрації, організацій міста та виробничих колективів, закладів вищої та загальної освіти, а також – містяни.

До учасників цієї урочистої акції цього року також приєдналися проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, провідний фахівець відділу виховної роботи Світлана Мінаєва, практичний психолог Ірина Марті, заступники деканів із виховної роботи та студенти факультетів економічного та юридичного. Раду ветеранів ЗНУ на заході представляла її голова Галина Шабардіна.

Із святом 76-рчниці визволення Запоріжжя від фашистських загарбників привітав учасників мітингу голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий. Він висловив глибоку пошану ветеранам, які боролися із фашистами в роки воєнного лихоліття, а потім відроджували місто у повоєнний період. І нашим сучасникам подякував, які сьогодні стоять на передовій, відстоюючи мир і свободу українців, побажавши всім добра, злагоди й миру.

Від імені депутатського корпусу Запорізької міської ради вітання зі святом передав депутат ЗМР, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук. Він запевнив ветеранів, що їхній мужній подвиг та героїзм пам’ятатимуть нащадки, адже це – приклад справжньої любові до своєї землі. Цей козацький дух не згасне і продовжуватиме жити у родинах запоріжан, які боронитимуть й розвиватимуть своє місто та всю Україну.

До учасників мітингу також звернувся голова ветеранської організації регіональної філії «Придніпровської залізниці» Григорій Самусь. Він згадав про подвиг легендарного танкового екіпажу під командуванням лейтенанта Миколи Яценка, який є справжнім прикладом мужності, героїзму та любові до рідної землі. А молоді побажав жити у мирі та злагоді.

До привітань традиційно приєдналися учасники АТО та військовослужбовці. А від імені молодого покоління ветеранам та нинішнім захисникам України слова вдячності висловив студент ЗНУ Костянтин Вельможко. Окрім цього, представники молодого покоління привітали учасників урочистого зібрання віршами та піснею, у яких згадали уславлені подвиги дідів-прадідів та висловили свою любов до батьківщини.

Насамкінець присутнім на мітингу ветеранам, яких із кожним роком лишається, на жаль, все менше, вдячні нащадки вручили квіти. А пам’ять загиблих у війні героїв вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника танковому екіпажу Героя Радянського Союзу лейтенанта М.Я.Яценка. До цієї почесної акції приєдналися від імені колективу ЗНУ проректор Геннадій Васильчук і студентка 3 курсу економічного факультету Юлія Гринченко.

Олена Хлистун