Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ отримав 33 мільйони гривень на модернізацію гуртожитків

ЗНУ отримав 33 мільйони гривень на модернізацію гуртожитків

15.10.2019 15:13 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина Університет проєктна діяльність гуртожитки ремонтні роботи

Проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення ЗНУ Сергій Кушнір разом зі своєю командою розробив проєкт для участі у програмі від Міністерства розвитку громад та територій України. Розробка проекту почалась ще у жовтні 2018 року, а вже за рік, у вересні 2019, його учасники отримали кошти. Коментуючи участь команди в програмі, Сергій Миколайович розповів, що кредитна програма «Відновлення України» була розрахована виключно на територіальні громади та реалізацію їхніх потреб, державні заклади під цю програму не потрапляли і не могли претендувати на кошти.

До того ж, було декілька складнощів, які ускладнювали роботу. По-перше, проєкт треба було розробляти в дуже стислі терміни. По-друге, після того, як Міністерство розглянуло проєкт, виявилося, що воно має кілька зауважень, які проректору з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення з його командою потрібно було виправляли в процесі. Також труднощі були й у зв’язку зі зміною складу міністерств і відомств, через це остаточне рішення було відкладено. Однак усе владналося.

Спочатку сказали, що буде ухвалено лише один проєкт, що відразу на два не можна виділити кошти, але завдяки наполегливості Сергія Миколайовича, нашому університету вдалося отримати ці кошти. І тому за півтора роки гуртожитки ЗНУ №№ 3 і 4 отримають: ремонт й утеплення фасаду, заміну всіх вікон та вхідних дверей на металопластикові, утеплення крівлі, фундаменту. А ще, відбудеться встановлення циркуляційних насосів і погодної автоматики в 3 гуртожитку, які вже оснащені корпуси ЗНУ: відповідно до температури на вулиці, змінюватиметься температура у приміщенні. Тобто на дворі холодно – у приміщені буде тепло, на дворі спека – у приміщення прохолодно.

Сергій Миколайович, розповідаючи про цей проєкт, зазначив: «Ми отримали кошти, які дала Європа на відновлення України, вони призначені для такої категорії населення, як переселенці. У нас є студенти, які приїхала з Донбасу та ближніх до нього територій, тому ми попали під цю програму. Щоб розпочати ремонт – треба укласти низку супутніх договорів, угод, провести тендер і у 2020 році, сподіваємось, що всі роботи завершимо. Ця процедура повинна бути відкритою: це – вимога європейців. Це – досить великий обсяг робіт, які повинні виконуватись у теплу пору року – наприклад, утеплення фасадів, заміну вікон можемо розпочати найближчим часом. Тому сподіваємось, що за півтора роки все буде зроблено».