Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Другий секретар Посольства Швеції в Україні Хільма Дальстрьом презентувала свою країну студентам ЗНУ

Другий секретар Посольства Швеції в Україні Хільма Дальстрьом презентувала свою країну студентам ЗНУ

Другий секретар Посольства Швеції в Україні Хільма Дальстрьом презентувала свою країну студентам ЗНУ
21.10.2019 09:28 Все Головні новини Університет відділ міжнародних зв’язків міжнародна діяльність візит другий секретар Посольства Швеції в Україні зустріч із студентами

Сімнадцятого жовтня до Запорізького національного університету з робочим візитом завітала другий секретар Посольства Швеції в Україні, відповідальна за промоцію Швеції й політичні питання, пані Хільма Дальстрьом. У супроводі координатора проєктів з питань розвитку бізнесу й торгівлі Олександра Машинця вона зустрілася з першим проректором ЗНУ Олександром Бондарем. Крім того, вона спілкувалася зі студентами різних факультетів, презентувала їм свою країну й дала відповідь на всі запитання студентської молоді. Візит відбувся завдяки сприянню й всебічній підтримці відділу міжнародних зв’язків університету.

Під час розмови почесних гостей із першим проректором Олександр Григорович розповів про сьогодення й перспективи розвитку ЗНУ. Окрему увагу учасники зустрічі приділили міжнародній діяльності запорізького закладу вищої освіти, а також сучасному стану освітянської і наукової галузі в Швеції. Проректор від імені всього керівництва ЗНУ висловив зацікавлення у розвитку стосунків із швецькими закладами освіти й науковими установами. Він подарував гостям на згадку «Літопис Запорізького національного університету», у якому йдеться про заснування, розвиток і сьогодення ЗВО, його здобутки й перспективи.

На початку зустрічі зі студентами факультету іноземної філології, історичного, юридичного, менеджменту, економічного тощо начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул представила аудиторії почесну гостю. Пані Дальстрьом привітала присутніх і провела англомовну презентацію своєї країни. Зокрема, вона розповідала, що Швеція пройшла великий шлях від бідності до процвітання. Один із факторів стабільності країни на сьогодні – це висока довіра населення до уряду. При цьому Хільма Дальстрьом зазначила, що країна дуже імпортозалежна через своє географічне розташування, але отримує безліч переваг від інтеграції з ЄС.

Доповідачка наголосила, що в країні працюють закони, це стосується не тільки бізнесу, але й питань толерантності щодо нацменшин, сексуальних меншин тощо. Також вона відзначила, що освіта в державі є безкоштовною для шведів, однак місцева молодь не квапиться поступати в заклади вищої освіти, багато з них до 25 років визначаються із тим, чим хочуть займатися в житті, подорожують тощо. Почасти це пояснює те, що в швецьких університетах навчається багато іноземців. Навіть серед працівників Посольства Швеції в Україні є ті українці, які отримували вищу освіту саме в Швеції.

Крім того, пані Дальстрьом під час своєї презентації наголосила, що в Швеції дуже високі екологічні стандарти, еко-переробка відходів стоїть на першому місці в мисленні шведів про майбутнє. Тому їй важко в Україні, адже вона бачить, що центри переробки сміття українцям малодоступні. Водночас її тішить, що в самому посольстві є власний центр із переробки сміття. За її словами, шведи багато подорожують. У цій країні – висока зайнятість (низький рівень безробіття). Крім того, у мешканців Швеції висока схильність до проведення вільного часу на природі, до занять спортом. Розповідаючи про культуру своєї країни, вона наголосила, що й на сьогодні існують традиційні свята, не дивлячись на те, що шведи – християни. Наприклад, у країні урочисто святкують День літнього сонцестояння. Серед християнських свят особливо вражаючим є Різдво, святкування якого також містить елементи національного колориту.

Студенти ЗНУ з великою цікавістю заслухали презентацію й скористалися можливість поставити гості запитання. Молодь цікавило: чи можна шведську практику переробки сміття перенести в Україну, що має робити уряд, щоб ініціювати інтерес до піклування про навколишнє середовище, особисте ставлення пані Дальстрьом до формули Штайнмаєра, загалом шведів до подій в Україні після 2014 року, які є спільні шведсько-українські проєкти в Україні в цілому та на Запоріжжі зокрема? А також – як саме українські студенти можуть брати участь у програмах мобільності до вишів Швеції? чи є в країні грантові програми для фінансування досліджень? які ментальні характеристики відрізняють шведів та українців та які найсильніші враження у Хільми Дальстрьом від України?

На всі ці та на багато інших запитань учасники зустрічі отримали вичерпні й цікаві відповіді від гостей ЗНУ. Вони подякували пані Дальстрьом за цікаву й інформативну розмову. Своєю чергою, гостя висловила слова щирої вдячної за гостинність, активність, цікаві питання й прагнення дізнаватися більше,вдосконалюватися. Наостанок усі присутні на заході зробили спільну фотографію на згадку.


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2901534883209219

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини