Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів факультету журналістики провели тренінг «Толерантність медіа»

Для студентів факультету журналістики провели тренінг «Толерантність медіа»

Для студентів факультету журналістики провели тренінг «Толерантність медіа»
25.10.2019 08:43 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики тренінг толерантність медіа

23 жовтня на факультеті журналістики відбувся просвітницький, професійно орієнтований тренінг "Толерантність медіа", до якого були залучені студенти магістратури першого року навчання усіх освітніх програм у межах дисципліни "Теорія та історія соціальних комунікацій", а також студенти 4 курсу освітніх програм "Журналістика" у межах дисципліни "Спецкурс" і "Видавнича справа та редагування" у межах дисципліни "Іміджування видавничих структур". Організаторами тренінгу виступили – доценти кафедри видавничої справи і редагування Наталія Тяпкіна та Анастасія Кондрико, а також доцент кафедри теорії комунікації, реклами і зв’язків з громадськістю Людмила Чернявська. Захід організовано у межах "Академії з прав людини для журналістів", ініціатором якої є Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка.

Програма тренінгу включала лекцію Людмили Чернявської про «Права людини і мас-медіа» в рамках навчального курсу «Вступ до концепції прав людини», перегляд фільму на правозахисну тему «На роздоріжжі» про проблеми захисту прав наркозалежних на отримання лікувальних курсів замісної підтримуючої терапії. Так, під час лекції були проаналізовані поняття медіаправа, правових норм і стандартів, питання захисту прав різних категорій населення, в тому числі і соціально вразливих груп населення. Також учасники заходу розглянули такі питання: що українці думають і знають про права людей, як працює східна і західна система правосуддя, як українці бачать свої права, як оцінюють проблему дискримінації захисту прав в українському суспільстві за різними ознаками (за віком, інвалідністю, сексуальною орієнтацією, станом здоров’я, статтю, політичними поглядами, майновим станом). Крім того, учасникам лекції запропонували переглянути аналіз статистичних даних досліджень ГО «Центр громадських ініціатив» щодо ефективних методів захисту прав у випадках їх порушення, серед яких переважають звернення до ЗМІ, до поліції і суду, до родичів, а також  щодо джерел інформації, з яких населення переважно дізнається про захист прав людини. Обговорили під час лекції і основні етапи процесу адвокації – дій на захист суспільних інтересів, до яких належать: постановка мети, визначення етапів дослідження, розстановка ігрового поля (опоненти, союзники), контакти з органами, які приймають рішення щодо захисту прав, інформаційна кампанія, кампанія прямої дії, контроль.

Крім того, в рамках тренінгу для студентів був організований полілог з експертами: Андрієм Фоменко (учасником бойових дій, капеланом 55 артилерійської бригади Запорізької єпархії Православної Церкви України), Володимиром Вороненко (магістрантом ЗНУ, сценаристом і ведучим рубрики "Смарт оселя" в програмі "Лабораторія дизайну" ТРК «Алекс»), який має статус переміщеної особи, Дмитром Ковальовим (студентом 4 курсу факультету журналістики, помічником-консультантом народного депутата ВРУ, головним редактором інтернет-видання "Most-News"), який має статус дитини-сироти, Дмитром Калініним (студентом Академії адвокатури України, представником Запорізького обласного благодійного фонду «Gender Z»). В рамках цього заходу студенти мали змогу дізнатись про особливості та стандарти написання журналістських текстів на соціальну тематику, про норми захисту прав різних соціальних груп населення та про різне розуміння і трактування поняття «толерантність». Зокрема, Андрій Фоменко наголосив на важливості взаємоповаги і толерантності між людьми, бажанні чути один одного, усуненні бар’єрів у спілкуванні державних чиновників із населенням, а також вихованні нового покоління на засадах християнських традицій і високих моральних принципів. Про свій досвід життя і враження від перебування на окупованій території на сході країни, про толерантність у питаннях висвітлення теми війни на Донбасі, проблем мешканців окупованих територій, про страх втрати найрідніших людей розповів Володимир Вороненко. На його думку, страх – це війна і все, що з нею пов’язано. В свою чергу, Дмитро Ковальов розповів про проблеми, з якими стикаються діти, що мають статус сироти, у школі і в соціумі, а також про важливість моральних принципів і відповідальності журналістів за написані матеріали. Також про свій досвід роботи у галузі захисту прав представників ЛГБТ, надання правової, психологічної допомоги, просвітницькі заходи, про етичні норми і журналістські стандарти написання матеріалів на цю тему розповів Дмитро Калінін. Так, гість цього тренінгу пояснив проблеми, з якими стикаються представники ЛГБТ, зокрема, проблеми порушення прав на самовираження, безпечного середовища для існування.

Загалом, усі спікери зустрічі продемонстрували своє бачення і розуміння толерантності або чутливості медіа та основних завдань, які повинні виконувати медіа при висвітленні теми захисту прав соціально вразливих груп населення.

 

Олена Переверзєва

Схожі новини