Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі біологічного факультету обговорили з ректором Миколою Фроловим сьогодення ЗНУ й перспективи розвитку

25.10.2019 15:46 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет зустріч із ректором матеріально-технічна база освітній процес проєктна діяльність

У Запорізькому національному університеті тривають традиційні зустрічі ректора Миколи Фролова з представниками різних факультетів. 24 жовтня Микола Олександрович завітав на біологічний факультет, де зустрівся з деканом Людмилою Омельянчик, завідувачами кафедр факультету, його викладачами і співробітниками. Під час зустрічі йшлося про сьогодення ЗНУ й пріоритетні напрямки роботи університету в поточному році. А також – про підсумки вступної кампанії-2019 для ЗНУ, матеріально-технічну базу університету, забезпечення практичного складника навчання й наукової роботи, постійну модернізацію його освітнього процесу тощо.

Микола Олександрович також обговорив із присутніми на заході питання фінансового забезпечення діяльності ЗВО, державного замовлення, вдосконалення навчального процесу, модернізації наукової діяльності, матеріально-технічного забезпечення діяльності університету та інші.

На початку зустрічі ректор Микола Фролов наголосив на важливості таких заходів, адже саме спілкування з викладачами дозволяє керівництву ЗВО визначитись із першочерговими задачами, які потребують вирішення, дізнатися, що хвилює представників університету.

Розповідаючи про сьогодення університету, Микола Олександрович особливо підкреслив, що університет знаходиться в стадії розвитку, використовуючи нові підходи модернізації якості освіти та оновлюючи матеріально-технічну базу. Так, наприклад, в університеті 12 навчальних корпусів, 6 гуртожитків, бази відпочинку на Азовському морі і на Хортиці, 36 комп’ютерних класів. На 18 факультетах і у 4 коледжах навчається більше 17 тисяч студентів.

Нагадав ректор і про нові можливості, які з’явились після приєднання до ЗНУ Інженерної академії. Завдяки збільшенню матеріально-технічної бази (з’явилося 3 нові навчальні корпуси, два 9-поверхових гуртожитки, бази відпочинку на Хортиці і в Кирилівці), в університету є всі умови для подальшого зростання. Адже така потужна матеріально-технічна база відкрила можливості додаткової підготовки фахівців за 18 інженерними спеціальностями та ліцензування нових спеціальностей.

У зв’язку з цим він зазначив, що серед пріоритетних завдань адміністрації університету – забезпечення гідних умов для навчання й роботи всіх представників колективу. Зокрема, цього року в ЗНУ успішно реалізували т.з. «Проєкт 20» – відкриття 20 сучасних мультимедійних аудиторій, відремонтованих, оснащених новими меблями й усім необхідним обладнанням для проведення інтерактивних  занять. Наступного року також планується відкрити ще 20 таких аудиторій. Крім того йшлося про організацію освітнього процесу, ремонт і освоєння нових площ, які забезпечать корпуси інженерного інституту й приміщення за адресою пр. Соборний, 77, яке цього року МОН України передало на баланс університету. Після завершення ремонтних робіт планується в цьому приміщенні організувати експериментаріум, постійні виставки, організовані викладачами біологічного факультету, які б привертали увагу мешканців Запоріжжя й слугували профорієнтаційній меті, тощо.

Микола Олександрович зазначив, що у планах керівництва університету – продовження ремонтних робіт на першому поверсі навчального корпусу №3, де розміщений біологічний факультет. Крім того, на кошти МОН Україним цього року було закуплене необхідне обладнання для біологічної і хімічної лабораторій і для фізичної (математичного факультету), які будуть використовуватися під час практичних занять студентів.

Ректор також оцінив загальний стан вступної кампанії-2019 для Запорізького національного університету, як вдалий: загалом, на всі спеціальності бакалаврату й до магістратури (на денну й заочну форми здобуття освіти) та до коледжів, враховуючи додатковий набір, набрали близько 5 900 вступників.

Він також відзначив, що ЗНУ знаходиться в стані конкуренції за випускників шкіл не тільки з українськими ЗВО, але і з польськими, чеськими, німецькими університетами. Саме тому існує необхідність збереження тенденції до розвитку університету на всіх рівнях. Це є необхідним задля розвитку конкурентоздатності університету як на регіональному, так і на загальнонаціональному рівні.

Микола Олександрович також відповів на запитання учасників зустрічі, яких, зокрема цікавили такі теми, як закупівля обладнання для наукових лабораторій, можливість безкоштовно вивчати іноземні мови для викладачів, підвищення їхньої кваліфікації з написання грантів, організація проходження практики студентів на базі біостанції-профілакторію на о. Хортиці й ремонтні роботи на базі відпочинку інженерного інституту на цьому ж острові. Щодо останнього Микола Олександрович повідомив, що керівництво планує отримати на ці завдання цільові кошти за зразком того, що нещодавно 33 млн грн було виділено на ремонт й осучаснення будівель гуртожитків університету №№ 3 і 4.

Наприкінці заходу декан Людмила Омельянчик подякувала Миколі Фролову не лише за щиру розмову, але й за підтримку факультету й за плідну роботу усього колективу ЗНУ під його керівництвом.

Таміла Тарасенко