Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив філологічного факультету вітає доцента Ігоря Ліпкевича з ювілеєм!

Колектив філологічного факультету вітає доцента Ігоря Ліпкевича з ювілеєм!

28.10.2019 08:57 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет кафедра української мови ювілей привітання

Днями свій ювілей відсвяткував доцент кафедри української мови філологічного факультету, викладач польської мови Ігор Ліпкевич. Колеги й студенти користуються цією нагодою, аби не лише привітати шановного Ігоря Григоровича, але й подякувати йому за плідну роботу на благо рідного університету, вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки й освіти та творчий підхід до виконання усіх поставлених перед ним завдань. Майже 30 років свого життя і творчої діяльності Ігор Ліпкевич присвятив філологічному факультету: із 1990 працював на кафедрі загального і слов’янського мовознавства, iз 2014 – на кафедрі української мови.

Завдяки ініціативі й зв’язкам, які налагоджує Ігор Ліпкевич із закордонними колегами, на сьогодні ЗНУ виступає регіональним осередком із викладання польської мови, а студенти опановують актуальну в умовах європейської інтеграції спеціальність – «Слов’янський переклад (польський)». Для молоді відкриваються європейські обрії, вони мають можливість стажуватися на базі ЗВО в Польщі, вдосконалюючи свої мовні знання та навички. Сам ювіляр базову освіту – зі спеціальності «Українська мова і література» – здобув у Львівському державному університеті ім. Івана Франка, який закінчив у 1982 році. Під керівництвом відомого мовознавця, який усе своє життя присвятив невтомній праці в ЗНУ, професора Віктора Чабаненка Ігор Григорович успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Рибальська лексика в українських говірках Нижньої Наддніпрянщини» (1993).

До кола наукових інтересів талановитого вченого-практика входять компаративна лінгвістика в розділі слов’янських мов, українсько-польська мовна взаємодія тощо. Його роботи написані українською та польською, вони користуються популярністю як серед вітчизняних фахівців, так і серед польських колег. Найвідоміші з праць науковця: «Міжговіркові відповідники в рибальській лексиці Нижньої Наддніпрянщини» (1993), «Польська мова. Практикум для студентів-філологів» (1999), «Основи орфографії та пунктуації польської мови» (2001), «Вплив української мови на польську (його історія і наслідки)» (2006), «Problemy w nauczaniu języka polskiego Ukraińców polskiego pochodzenia» (2011), «Polonistyka na Ukrainie południowo-wschodniej dawniej i dziś (Zaporoże i inne ośrodki)» (2013), «Проблемні ситуації в опануванні польської мови українцями (з досвіду викладання польської мови в ЗНУ)» (2015).

Сьогодні шановний ювіляр продовжує викладати польську мову для студентів-філологів, а також веде мовні курси, що функціонують на базі центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ. Усі, хто сьогодні відвідує заняття, які проводить Ігор Ліпкевич, як і його випускники, повсякчас відзначають його творчий запал, вміння зацікавити слухачів. Талановитий викладач завжди знаходить цікаві дані, які обов’язково привертають увагу його аудиторії та викликають захоплення предметом. Під час занять чимало уваги приділяється розмовній практиці, моделюються ситуації, як допомагають освоїти та запам’ятати матеріал.

Вдячні учні та колеги зичать шановному ювіляру міцного здоров’я, усіляких успіхів в особистому житті та нових звершень у професійному зростанні!