Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відбулася зустріч викладачів і співробітників факультету металургії з ректором Миколою Фроловим

Відбулася зустріч викладачів і співробітників факультету металургії з ректором Миколою Фроловим

Відбулася зустріч викладачів і співробітників факультету металургії з ректором Миколою Фроловим
31.10.2019 10:49 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет металургії зустрічі факультетів із ректором освітній процес матеріально-технічна база вступна кампанія

Тридцятого жовтня в інженерному інституті ЗНУ розпочалася низка зустрічей із ректором Запорізького національного університету Миколою Фроловим. Такі осінні зустрічі з колективами факультетів ЗНУ вже стали традиційними, а для співробітників інженерного інституту вони відбуваються вперше.

Зустрічаючись із викладачами й співробітниками факультету металургії, Микола Олександрович підкреслив, що найважливішою подією в житті університету цього року є приєднання ЗДІА до ЗНУ. Проведеній процедурі об’єднання, зокрема високим темпам процесу злиття (вже в липні місяці юридичну процедуру було завершено) в Міністерстві освіти і науки України надали високу оцінку.

Микола Фролов зазначив, що вже сьогодні можна виділити немало позитивних рис цього об’єднання. Це, передусім, – збереження науково-педагогічних кадрів, своєчасна виплата заробітної платні, ліквідація боргів. Із липня в інженерному інституті розпочалися активні ремонтні роботи. Відремонтовані дахи трьох корпусів інституту та двох гуртожитків. Розпочата робота з ревізії й оновлення лабораторного обладнання інженерного інституту. Микола Олександрович звернув увагу присутніх і на те, що університет вже повністю готов до опального сезону.

За словами ректора, об’єднання ЗНУ й ЗДІА – це значний крок для розвитку університету. Отже, сьогодні в ЗНУ навчаються на денній і заочній формі 13600 студентів, а разом з коледжами це більше 16000 осіб. Це дуже гарні показники, наприклад, це майже на третину більше ніж в Національному університеті «Запорізька політехніка». В нас дуже високій рівень професорсько-викладацького складу. На сьогодні в ЗНУ працюють близько 130 докторів-професорів і 630 доцентів. Ведеться постійна підготовка докторантів і аспірантів, активно діють наукові школи тощо. Такі показники надають можливість розраховувати на отримання значних бюджетних коштів уже за «формульним підходом» у 2020 році.

Окрему увагу ректор ЗНУ приділив підсумкам вступної кампанії – 2019 і профорієнтаційній роботі. Микола Олександрович підкреслив, що вступна кампанія цього року відбувалася в дуже непростих умовах, в умовах жорсткої конкуренції, тож перед працівниками факультету стояло завдання зарахувати на навчання студентів не менш ніж у попередній рік. Із цим завданням співробітники факультету впоралися, але ніколи не можна зупинятися на досягненому. Кожен має вести активну профорієнтаційну роботу, щоб постійно збільшувати кількість студентів факультету.

Говорячи про перспективи подальшого розвитку спеціальностей металургійного напрямку, Микола Фролов нагадав присутнім про підписаний із «Метінвестом» меморандум і закликав до більш тісної співпраці з металургійними підприємствами міста. Така співпраця дуже корисна як для університету, так і для підприємств Запоріжжя. Сьогодні компанія «Метінвест» виділяє 2,5 млн грн на стипендії студентам, і в першу чергу їх отримають студенти факультету металургії. Але й інші студенти технічних спеціальностей інженерного інституту, а також математичного факультету ЗНУ можуть стати стипендіатами Метінвесту.

Для успішного проведення профорієнтаційної роботи ректор рекомендував співробітникам факультету створити й активно використовувати сторінки в соціальних мережах і, передусім, у Facebook.

Значну увагу під час зустрічі Микола Олександрович приділив питанню актуальності освітніх програм. Він запропонував переглянути їх і надати свої пропозиції щодо їх оновлення.

Наприкінці зустрічі ректор Микола Фролов відповів на питання викладачів і співробітників факультету металургії, які стосувалися оптимізації організаційної роботи, навчального процесу, особливого підходу до технічної освіти, зокрема питання введення в магістратурі курсових проектів тощо.

 


Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=106655727442441

Інженерний інститут

 

 

 

Схожі новини