Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці економічного факультету провели семінар «Пізнай світ» для запорізьких учителів

Науковці економічного факультету провели семінар «Пізнай світ» для запорізьких учителів

Науковці економічного факультету провели семінар «Пізнай світ» для запорізьких учителів
31.10.2019 11:32 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет семінар для викладачів економічна географія профорієнтаційна робота семінар для вчителів

Днями у ЗНУ відбувся міський семінар для вчителів географії на тему «Пізнай світ». Його організаторами стали фахівці економічного факультету. Захід відвідали близько півсотні представників загальноосвітніх закладів м. Запоріжжя. Серед них були не лише викладачі географії, а також біології та хімії, які цікавляться питаннями розвитку економічної географії та суміжними, що пов’язані з даними процесами і безпосередньо впливають на різні галузі людської діяльності та господарства в умовах глокалізації. Ці та інші питання під час зустрічі  з вчителями детально висвітлили фахівці з економіки.

Учасників семінару привітала від імені декана економічного факультету, професора Алли Череп та усього університетського загалу заступник декана з наукової роботи Ліна Ходулєй. Вона, передусім, окреслила завдання семінару: його основною метою є наукова підтримка інновацій в освітній системі Запоріжжя та поширення досвіду застосування науково-дослідницької діяльності як засобу розвитку компетенцій учнів з географії, зокрема з економічної географії. В умовах сучасних процесів глокалізації, що одразу пов’язані, з одного боку, із тенденцією глобалізації світової економіки, а з іншого – передбачають локальну спеціалізацію для окремих регіонів і країн, усі природничі науки тісно взаємодіють між собою.

Викладачам були представлені три актуальні теми. Із «Теорією нової економічної географії Кругмана-Стігліца-Меліца» присутніх ознайомив викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економічної теорії Дмитро Кайнара. Він коротко розглянув шлях розвитку цієї наукової галузі – від Михайла Ломоносова до Поля Кругмана та сучасників. Доповідач сформулював мету й завдання економічної географії, а також представив аналіз господарської діяльності Європи залежно від ресурсів – в історичному ракурсі та на сучасному етапі розвитку. Він визначив різницю між індустріальним та постіндустріальним суспільством, представив модель, яка становить основу нової економічної географії. Аналізуючи економічні моделі та концепції провідних авторів, насамкінець показав, що сьогодні серед провідних методів у рамках економічної географії використовуються математичні розрахунки та моделювання.

Ще один викладач цієї кафедри Сергій Корінний розглянув тему «Природні ресурси як каталізатор міждержавних інтеграційних процесів». Фахівець щойно повернувся із міжнародного стажування, яке проходив 18-22 жовтня на базі бізнес-інкубації Вищої школи менеджменту інформаційних систем (ISMA University, Латвія, м. Рига). Представники європейської наукової та господарської спільноти в рамках міжнародного семінару «Нові технології та інновації у вищій освіті. Активне викладання й навчання» та громадських слухань Ризької муніципальної агенції «Ризька енергетична агенція» на тему «Європейський енергетичний простір» обговорили ці та інші важливі питання щодо розвитку економіки європейських країн в умовах інтеграції та спеціалізації регіонів. При цьому учасники розглянули й перспективи співпраці з Україною. Отже, за визначенням доповідача, головним ресурсом країни є земля, саме тому так важливо отримати очікувані результати від земельної реформи, яка здійснюється за європейською моделлю. Окрім цього, разом із шкільними викладачами Сергій Корінний торкнувся й інших важливих для розвитку економіки України питань: йшлося про енергоресурси, екологію тощо. Порівняли також реформування цих галузей в інших країнах Євросоюзу, Східної Європи та Кавказу. На думку фахівця, для нашої країни наразі може бути корисним орієнтація на перехідну економічну модель, яку сьогодні впровадили країни Прибалтики. А також економісти ЗНУ впевнені, що співпраця із ЄС має будуватися на взаємовигідних умовах і на умовах рівного партнерства, а не підпорядкування. Про ці та інші моменти, що стосуються економічних реформ в Україні, постійно йдеться в зверненнях і рекомендаціях, які формують науковці й експерти економічного факультету ЗНУ для подання в державні органи законодавчої та виконавчої влади.

Насамкінець старший викладач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Віталія Герасимова розповіла присутнім на семінарі про «Сучасні тенденції регіонального розвитку».

Учасникам заходу в рамках здійснення профорієнтаційної роботи представники факультету також запропонували заповнити спеціальну анкету, аби визначити актуальні запити шкільних викладачів на наступні семінари, а також отримати відомості щодо майбутніх вступників до ЗВО. Насамкінець заходу всім його учасникам вручили спеціальні дипломи від економічного факультету.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини