Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Декан історичного факультету Володимир Мільчев перебуває в Центрі дослідження регіонів при Міністерстві освіти КНР

31.10.2019 15:22 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет міжнародна діяльність наукова діяльність Аньхойський педагогічний університет

На сьогодні триває перебування в Аньхойському педагогічному університеті (м. Уху, провінція Аньхой, КНР) доктора історичних наук, професора, декана історичного факультету Володимира Мільчева. Він відвідав цей університет – партнер ЗНУ – на запрошення китайської сторони у складі делегації запорізького ЗВО, а тепер, згідно з програмою академічного обміну, працює в якості головного фахівця в Центрі дослідження регіонів при Міністерстві освіти КНР.

До першочергових завдань професора Володимира Мільчева входить сприяння китайським колегам у створенні депозитарію джерел та електронної наукової бібліотеки, які б допомогли студентам, аспірантам та викладачам АПУ розширити свої знання з географії, гідрографії та екології східноєвропейських теренів, історію та культуру народів, що їх населяють. Особливу увагу при цьому буде приділено історії козацьких спільнот. У найближчих планах – публікація наукових статей Володимира Мільчева у фахових наукових часописах КНР та публікація його монографії з нарисами історії запорозького козацтва XVIII століття (усе це – у перекладі китайською мовою).

Володимир Мільчев вважає, що поглиблення знань про Україну загалом і наш рідний край зокрема, поза всяким сумнівом, сприятиме подальшому розвиткові плідного всебічного співробітництва ЗНУ-АПУ, а більш широко – України з Китаєм.

На думку проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука, академічна мобільність є важливою віхою реалізації стратегії інтернаціоналізації нашого університету, адже поєднує в собі науковий, навчальний та міжнародний складники діяльності. Завдяки міжнародній мобільності укріплюються дружні стосунки між вишами, з`являються нові проєкти.