Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор Микола Фролов зустрівся з викладачами і співробітниками факультету будівництва та цивільної інженерії

31.10.2019 15:28 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет будівництва та цивільної інженерії зустріч факультетів із ректором освітній процес освітні програми

Уже традиційно восени ректор Запорізького національного університету Микола Фролов зустрічається з трудовими колективами факультетів. 30 жовтня така зустріч відбулася й із викладачами й співробітниками факультету будівництва та цивільної інженерії інженерного інституту ЗНУ.

Під час зустрічі значну увагу ректор приділив найголовнішій події цього року – приєднанню Запорізької державної інженерної академії до Запорізького національного університету. Микола Олександрович подякував всім за доброту й толерантність під час процесу об’єднання. Ректор зазначив, що були виконані всі домовленості процедури, а саме, збереження науково-педагогічних кадрів, ведуться ревізія й оновлення лабораторного обладнання інженерного інституту, активні ремонтні роботи тощо.

Окрему увагу Микола Фролов приділив підсумкам вступної кампанії – 2019 і профорієнтаційній роботі. Цього року до ЗНУ на денну й заочну форми навчання вступили 5072 студенти, і ще 830 – до коледжів. Микола Олександрович зазначив, що цьогорічна вступна кампанія, аналіз якої було проведено під час двох вчених рад, відбувалася в дуже непростих умовах.

Сьогодні в ЗНУ співвідношення між студентами, що навчаються на кошти держбюджету й за кошти фізичних і юридичних осіб, складає 25% до 75%. Але в інженерному інституті, через особливості технічної освіти, пропорція інша. Микола Олександрович зазначив, що потрібно працювати над збільшенням кількості студентів, що навчаються на контрактній основі.

Під час виступу ректор виділив декілька чинників, які впливають на набір – це ринок праці, популярність спеціальностей серед молоді, академічна доброчесність тощо. Микола Олександрович вважає, що на вибір абітурієнтами навчального закладу дуже впливає імідж ЗВО. Зазначив ректор і те, що сьогодні спеціальності будівельного напрямку користуються значним попитом в Україні й світі, тож кількість студентів постійно має зростати. Отже, профорієнтаційна робота – це один із пріоритетних напрямків діяльності всіх співробітників інженерного інституту.

Окремо обговорювалися питання, пов’язані з переглядом освітніх програм. Микола Олександрович зазначив, що вони мають відповідати потребам часу й користуватися попитом. Факультет будівництва та цивільної інженерії вже працює в цьому напрямку: готується відкриття нової освітньої програми – архітектура та містобудування. Ректор подякував всім, хто працює над її відкриттям, і зазначив, що ректорат всіляко їх підтримає в цій роботі.

Зустріч завершилася розмовою у формі запитання – відповіді. Особливо зацікавило присутніх питання Андрія Банаха про можливість введення в Україні розподілу закладів вищої освіти за профільним принципом. У зв’язку з цим постало питання, як це може вплинути на долю інженерного інституту. Відповідаючи на запитання, Микола Олександрович зазначив, що в будь-якому разі технічні спеціальності будуть і надалі розвиватися в Запорізькому національному університеті.

Інженерний інститут