Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Адміністрація, викладачі та студенти ЗНУ приєдналися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

08.11.2019 15:23 Все Головні новини Університет Всеукраїнський радіодиктант національної єдності патріотичне виховання

Восьмого листопада до Дня української мови та писемності в нашій державі провели щорічний, уже дев’ятнадцятий, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Участь у цьому масштабному патріотичному заході вже перетворилася на добру традицію для представників Запорізького національного університету. Адже це – не лише можливість перевірити свої знання рідної мови, але й продемонструвати свою громадську позицію, відчути єдність з іншими учасниками диктанту – українцями, що мешкають не лише в рідній країні, але й за її межами.

Цього року проведення радіодиктанту, організатором якого на базі ЗНУ виступав проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, відзначалось кількома важливими нововведеннями. По-перше, до нього були залучені всі факультети, інженерний інститут й 4 коледжі закладу вищої освіти. В усіх навчальних корпусах університету виділили аудиторії з мультимедійним обладнанням і подбали про комфортні умови для учасників заходу. По-друге, крім власне студентів, викладачів і деканів факультету і директорів коледжів цього разу до його написання приєдналися представники ректорату університету. Зокрема, перший проректор Олександр Бондар і проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, головний бухгалтер відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності Оксана Арістова писали диктант разом із представниками Економіко-правничого коледжу, а проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура – разом із колективом факультету соціальної педагогіки та психології.

Диктант, згідно уставленої традиції, прочитав видатний вітчизняний лінгвіст, випускник філологічного факультету ЗНУ Олександр Авраменко. До речі, варто відзначити, що цього року диктант був непростим, адже його організатори подбали про те, щоб учасники мали змогу продемонструвати своє знайомство з новим українським правописом. Після завершення безпосереднього написання диктанту в його учасників було три варіанти. Вони могли сфотографувати свою роботу й надіслати на адресу організаторів Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, аби вони перевірили й повідомили про результат. Також цього року передбачався такий варіант, як і самоперевірка своєї письмової роботи: після 15 хвилин після його завершення учасникам надали змогу перевірити, чи впоралися вони із завданням. Однак студентам запропонували, за бажанням, надати свої роботи для перевірки викладачам із наступним виставленням позитивних оцінок.

Варто відзначити, що представники ЗНУ впоралися з диктантом на гарному рівні. І викладачі, й студенти відзначають, що вже не вперше беруть участь у цьому важливому всеукраїнському заході й планують і надалі бути серед його постійних учасників.

Фотогалерея: