Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели тренінг для експертів із акредитації освітніх програм

У ЗНУ провели тренінг для експертів із акредитації освітніх програм

У ЗНУ провели тренінг для експертів із акредитації освітніх програм
12.11.2019 15:07 Все Головні новини Університет Національне агентство із забезпечення якості освіти тренінг акредитація освітніх програм

Восьмого листопада в Запорізькому національному університеті розпочався дводенний тренінг для експертів з акредитації освітніх програм. У заході взяли участь 34 представника із Запорізького національного університету, Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗНУ, ДВНЗ «Донецького національного технічного університету», Національного університету «Запорізька політехніка», Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка, Маріупольського державного університету, Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля, Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет», Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Таврійського державного агротехнічного університету ім. Дмитра Моторного і Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. Організатором заходу стало Національне агентство із забезпечення якості освіти за сприяння Запорізького національного університету.

На початку заходу проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов привітав його учасників від імені ректора вишу Миколи Фролова. Юрій Олегович зазначив, що ЗНУ вже вдруге виступає базою для навчання експертів з акредитації. Подібні тренінги – не лише формальні заходи, а реальний дієвий майданчик із підготовки сучасних фахівців. Це – надзвичайно важливий захід, особливо зараз, коли сьогодення висуває нові виклики перед освітянською спільнотою, реформа освіти вимагає нових ціннісних підходів і відкриває нові перспективи перед освітянами. Проректор подякував тренерам і побажав плідної роботи всім учасникам тренінгів.

Також він запевнив, що адміністрація ЗНУ доклала всіх зусиль, аби зробити перебування майбутніх експертів у його стінах максимально комфортним. На сьогодні Запорізький національний університет – один із лідерів освіти Південно-східного регіону України. Після приєднання до нього Інженерного інституту (колишня ЗДІА) на 18 факультетах і в 4 коледжах ЗНУ навчаються близько 17 тисяч студентів, і на сьогодні він перебуває у стані трансформації у регіональний університет європейського рівня.

Тренери заходу – доцент кафедри журналістики, член галузевої експертної ради з галузі знань 06 «Журналістика» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Катерина Сіріньок-Долгарьова й проректор з науково-педагогічної, навчально-виховної роботи та перспективного розвитку Дніпровської політехніки Микола Трегуб – привітали учасників заходу й розповіли про мету й завдання, які ставляться перед експертами з акредитації освітніх програм. Вони нагадали, що під час акредитації експерти виступатимуть не представниками певного ЗВО, а власне Національного агентства із забезпечення якості освіти. Тренери наголосили, що до кожної комісії увійдуть як викладачі, так і представник споживачів послуг освіти – студент чи аспірант. Висновок такої комісії щодо акредитації певної освітньої програми повинен бути колегіальним і враховувати як матеріали, надані в самоаналізі гаранта освітньої програми, так й інформацію, отриману під час спілкування з адміністрацією вишу, його викладачами, студентами й роботодавцями.

Окрему увагу присутніх звернули на те, що зараз впроваджується нова для української освіти парадигма: комісія з акредитації має не інспектувати, а направляти, самі ж експерти повинні виступати агентами позитивних змін. Тому під час процесу акредитації вони повинні ділитися з представниками певного закладу вищої освіти кращими практиками й рекомендаціями, які стануть «дорожніми картами» для подальших позитивних змін.

Крім того, тренери відразу відповіли на всі запитання присутніх, які у них виникли під час виконання «домашньої роботи»: вони мали напередодні переглянути онлайн-курс і пройти тестування, ознайомитись із набором документів до тренінгу та створити приклад заповненої форми для самооцінки.

Під час дводенного заходу його учасники розглядали конкретні кейси, проводили симуляції складання плану візиту до ЗВО, де акредитується освітня програма, проведення зустрічі з його представниками, зокрема зі студентами, аналізували відомостей із самоаналізу, проводилась групова робота з ідентифікації необхідних фактів і доказів. Під кінець кожного дня тренінгу відбувалися підбиття підсумків, а на всі запитання присутніх надавалися вичерпні відповіді.

Наприкінці заходу його учасники отримали сертифікати. Вони подякували організаторам за корисний та інформаційно насичений захід, відзначивши, що розгляд кейсів надав їм потрібний інструментарій для проведення в майбутньому акредитацію освітніх програм.

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини