Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники філологічного факультету завітали на виставку, присвячену творчості Марії Примаченко

19.11.2019 13:24 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет екскурсія

Студенти філологічного факультету разом із викладачем історії української літератури Валентиною Кравченко побували в Запорізькому обласному художньому музеї: відвідали виставку, присвячену 110-й річниці з дня народження Марії Примаченко, народної художниці України, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка. Вони побачили й картини її найкращого учня – Федора Примаченка, заслуженого художника України, сина мисткині.

Старший науковий співробітник музею Ольга Дворна наголосила, що її твори – це оригінальна сторінка самобутнього мистецтва світової культури. Марія Примаченко мала персональні виставки в Парижі, Монреалі та Празі. Її роботами захоплювався Пабло Пікассо. До неї приїздили Сергій Параджанов, Павло Тичина, Микола Бажан.

Художниця писала: «Роблю сонячні квіти тому, що людей люблю, творю на радість, на щастя людям…». Її творчість викликала художні асоціації у студентів. Братчикова І. зазначила: «…її картини «освітили» мене талантом унікальної художниці»; Хвостенко Є. підкреслила: «у її картинах – колір сонця, колір добра»; Євдакова А. вказала: «Кольорові гами, незвичні образи – це все гармоніює»; Матвійшина О. додала: «Фантастичні звірі, небачені птахи, яскраві квіти… Їх можна розглядати годинами…»; Гремякіна Н. поділилася враженнями: «…зненацька звалюється на тебе несамовита веселка кольорів…»; Малишева І. переконана: «Стиль «наївного мистецтва» – дивовижний»; Галкіна А. вказує: «у її картинах – приховано глибокий зміст»; Мироненко А. відзначає: «Її роботи нікого не залишають байдужими!»; Козир Л. підбиває підсумки своїх вражень: «Її герої – олюднені тварини… вона «приручила» всіх, хто шукав добра і любові…, її поезія – глибока філософія!».