Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ проведуть фінальний етап Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів

29.11.2019 08:10 Все Головні новини Університет Український міжуніверситетський навчально-науковий шекспірівський центр конкурс проєктна діяльність

Тридцятого листопада в Запорізькому національному університеті відбудеться фінальний етап Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса. Початок: 09.00 – 09:30 – реєстрація учасників конкурсу (3 поверх корпусу  № 2 ЗНУ за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66 б, факультет іноземної філології), 09:30 – 10:30 – відкриття ІІІ етапу конкурсу. Пленарне засідання (ауд. 328).

На конкурс подали 79 робіт від представників 20 університетів, зокрема з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Географія шекспірівського конкурсу доволі широка, адже проєкти надійшли з різних куточків України: тут є і захід (зокрема, Тернопіль), і схід (Харків); представлено і північ (Суми), і центр (Полтава, Кропивницький), і південь (Миколаїв). Лідером за кількістю поданих проектів стало місто Запоріжжя, адже саме тут функціонує Український міжуніверситетський шекспірівський центр, який є добре знаним у світі осередком українського шекспірознавства. Запорізькі студенти представили на розгляд журі понад 30 робіт (Запорізький національний університет – 16, Національний університет «Запорізька політехніка» – 13, Класичний приватний університет – 5).

Прикметно, що до конкурсу долучилися не тільки студенти-філологи: свої проєкти представили від майбутні театрознавці (Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського) і політологи-міжнародники (Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка), юристи (Університет державної фіскальної служби) і сурдоперекладачі (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені В. Вінниченка).

У фіналі шекспірівського конкурсу за перемогу змагатимуться автори 45 проєктів, які за результатами попереднього туру визнані кращими. До складу журі входять відомі шекспірознавці не лише з усієї України, зокрема, професор Наталія Жлуктенко (Київ), професор Ольга Бандровська (Львів), професор Олександр Пронкевич (Миколаїв), але і з зарубіжних університетів: професор Ірина Рима Макарик (Оттава, Канада), доцент Дар’я Лазаренко (Софія, Болгарія). Журі очолює доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, керівник Українського міжуніверситетського навчально-наукового шекспірівського центру Наталія Торкут (Запорізький національний університет).

Фіналісти конкурсу отримають грамоти від ректора Запорізького національного університету професора Миколи Фролова. Для університетських бібліотек у подарунок від Українського шекспірівського центру ЗНУ буде передано комплекти шекспірознавчої наукової літератури. Переможці конкурсу будуть нагороджені дипломами Міністерства освіти і науки України. Шість найуспішніших проектів будуть відзначені грошовими преміями від Союзу українок Америки.

Більше дізнатися монжа, прослухавши радіопередачу за покликанням: https://bit.ly/2L7gBR0