Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науково-методична рада ЗНУ проаналізувала стан навчально-методичного забезпечення освітнього процесу за професійними програмами

Науково-методична рада ЗНУ проаналізувала стан навчально-методичного забезпечення  освітнього процесу за професійними програмами
20.11.2019 14:19 Все Головні новини Науково-методична рада

Дев’ятнадцятого листопада у Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання Науково-методичної ради. Захід проходив під керівництвом заступника голови НМР, керівника навчального відділу Людмили Нестеренко. У засіданні також взяли участь методисти навчального відділу і голови Науково-методичних рад усіх факультетів університету.

Під час засідання учасники обговорили низку важливих питань, пов’язаних із актуальністю підготовки та станом навчально-методичного забезпечення освітнього процесу здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами, запровадженими у ЗНУ з 2019-2020 навчального року, організаційним та практичним забезпеченням навчального процесу, модернізацією освітнього процесу та розглядом інших стратегічних питань щодо організації освітнього процесу та напрямків навчально-методичної роботи.

Так, про навчально-методичне забезпечення освітньо-професійних програм «Фітотехнології та фітодизайн», «Спеціальна освіта», «Історія та політика», «Інформаційна діяльність у бізнесі, політиці та державному управлінні», «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання», «Комп’ютерні технології управління в економіці», «Економіка міжнародного туризму», «Фінансово-економічна безпека», «Корпоративні фінанси», «Міжнародний маркетинг» (бакалаврський рівень вищої освіти), «Юридична психологія» (магістерський рівень вищої освіти) доповіли голови НМР біологічного, історичного, економічного факультетів, факультету журналістики та факультету соціальної педагогіки і психології Наталія Притула, Ірина Козич, Інна Шугальова, Наталія РоманюкІван Колобердянко.

Зокрема, вони проаналізували стан, проблеми і специфіку методичного забезпечення освітніх програм, їх переваги, актуальність, профорієнтаційну складову, відповідність змісту  програм навчальних дисциплін вимогам освітньо-професійних програм і стандартів вищої освіти щодо формування фахових компетентностей, а також практичну складову підготовки, забезпечення баз практик, фахові навчальні курси, методичне забезпечення у системі Moodle, конкурентне середовище, наукові зв’язки. Крім того, доповідачі розповіли про результати роботи над удосконаленням освітніх програм та навчальних дисциплін, формуванням професійних компететностей відповідно до освітніх програм.

Людмила Нестеренко нагадала про необхідність координації дій науково-педагогічних працівників на кафедрах і факультетах у питаннях підготовки і формування спільної складової освітніх програм. Крім того, вона запропонувала членам НМР переглянути та доопрацювати нормативно-методичні документи всіх ключових програм факультетів.

Під час засідання учасники разом з Людмилою Нестеренко затвердили тексти освітньо-професійних програм зі змінами відповідно до затверджених стандартів вищої освіти, перелік вибіркових дисциплін загального циклу, а також програму підвищення кваліфікації Центру післядипломної освіти «Підготовка енергоаудиторів для роботи з фондом енергоефективності» та інше. Наприкінці заходу його учасники одностайно затвердили рекомендований до друку список навчально-методичної літератури, який їхній увазі представила методист навчального відділу Наталія Мацюх.