Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели чергове засідання Вченої ради

У ЗНУ провели чергове засідання Вченої ради

У ЗНУ провели чергове засідання Вченої ради
27.11.2019 16:15 Все Головні новини Факультети Вчена рада наукова діяльність освітній процес проєктна діяльність Школа Конфуція ЗНУ факультет будівництва та цивільної інженерії


Двадцять шостого листопада в Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання Вченої ради, під час якого обговорили низку питань й ухвалили стратегічні рішення, які стануть основою для планомірного сталого розвитку університету в майбутньому. Серед них: питання про стан та перспективи проєктної та грантової діяльності в університеті, про роботу Школи Конфуція, про ефективність діяльності факультету будівництва та цивільної інженерії, кадрові питання та інші.

Розпочав засідання ректор ЗНУ, професор Микола Фролов, який привітав усіх присутніх із черговими науковими здобутками нашого університету. В урочистій обстановці вручили диплом кандидата філологічних наук Катерині Шабаль, атестат доцента кафедри економіки підприємництва Олені Дробишевій, атестат доцента кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Сергію Ільїну, подяки МОН України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність науковцям юридичного факультету ЗНУ Ірині Єні, Кирилу Алімову, Михайлу Ларкіну, науковцям філологічного факультету Ользі Стадніченко, Світлані Сабліній, подяки Управління молоді, фізичної культури і спорту Запорізької обласної державної адміністрації членам конкурсної комісії обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки: Ліні Худолєй, Оксані Шевчук, Олександру Краснокутському, Ользі Пономаренко, а також диплом переможця обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки (номінація: біологічні, хімічні, екологічні науки) молодому науковцю Карині Бєлоконь.

В рамках засідання про стан та перспективи проєктної і грантової діяльності в університеті доповів проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Він проаналізував кількісні показники проєктної та грантової роботи, динаміку досягнень, відзначивши, що більшість проєктів є міждисциплінарні. Зокрема, Юрій Олегович звернув увагу на особливості фінансування й реалізації міжнародних проєктів ERASMUS+ (напрям Жан Моне і КА2): «Європейська проєктна культура («Europroc»), «Європейські цінності у художніх текстах» (EUVOLIA), «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції», «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесності і розвиток професіоналізму», «Розвиток потенціалу викладання іноземних мов як шлях до багатомовної освіти та європейської інтеграції України». Також Юрій Олегович наголосив на розширенні проєктної діяльності в межах університету, створенні нового інституціонального формату проєктної та грантової роботи, який передбачає створення замість відділу проєктної роботи на початку наступного року Ради з питань проєктної і грантової діяльності – дієвого дорадчого консультативного органу, до складу якого увійдуть досвідчені науковці, які мають досвід проєктної роботи. Серед них: голова ради – Каганов Ю.О., заступник голови – Тупахіна О.В., секретар – Бойка О.А., члени ради – Сарабєєв В.Л., Сіріньок-Долгарьова К.Г., Головко О.М., Меняйло В.І., Осаул А.О., Чопоров С.В., Чейлитко А.О. Також до складу ради увійде представник студентського самоврядування та будуть долучатись проєктні менеджери факультетів з кожної галузі наук. Серед основних напрямків роботи Ради з питань проєктної і грантової діяльності були виокремлені такі: тренінгова та інформаційно-консультативна робота; сприяння у підготовці проєктів за великими рамковими програмами: Erasmus+, Горизонт 2020 та ін.; фокусна робота з підготовки проєктів в окремих галузях (природничі, гуманітарні, точні науки та ін.). Нагадав доповідач про важливість рейтингового оцінювання науково-педагогічних працівників, поєднання навчального процесу і проєктної роботи, інтеграції надбань і досвіду проєктної роботи науковців в діяльність всього університету, активізації студентської роботи в програмах академічної мобільності і проєктної діяльності.

Також проректор з науково-педагогічної роботи представив до затвердження Положення про реалізацію проєктів програм міжнародної співпраці й управління коштами грантів, перспективний план розвитку проєктної діяльності на наступний рік, за яким на початку 2020 року планується затвердити дорожню карту проєктної діяльності для кожного факультету.

Під час аналізу результатів проєктної та грантової роботи університету ректор наголосив на важливості розвитку й активізації цього напряму роботи на кожному факультеті і кафедрі. Крім того, обговорили питання механізму підготовки випускних кваліфікаційних робіт студентів у формі реалізації проєктів, практичної значущості та прикладного характеру студентських досліджень під час підготовки їх дипломних робіт.

Своєю чергою, про роботу Школи Конфуція в університеті, яка була офіційно затверджена Штаб-квартирою Інститутів Конфуція – Ханбань 29 серпня 2017 року, розповів директор Школи Конфуція Володимир Волков. Він проаналізував напрямки роботи, кадровий склад та статистику кількості слухачів Школи Конфуція, які навчаються в ЗНУ, розподілу слухачів за видами діяльності, за навчальними закладами і структурними підрозділами, за мотивами вивчення китайської мови. Зокрема, найбільше слухачів серед таких категорій, як учні шкіл та мешканці м. Запоріжжя. Також доповідач наголосив, що представники Школи Конфуція працюють над збільшенням контингенту учнів до 500 осіб. Крім того, він презентував такі напрямки роботи: співпраця з Запорізькою обласною федерацією ушу в рамках Літньої школи-2019, участь у різних культурних заходах і конкурсах (теле-шоу китайської кухні, заняття з ушу, Всеукраїнський етап світового конкурсу «Міст китайської мови», поїздка в тренувальний табір Тайцзи-2019 до Китаю та інше).

Крім того, декан факультету будівництва та цивільної інженерії Олександр Федченок представив увазі членів Вченої ради доповідь про ефективність діяльності факультету будівництва та цивільної інженерії. Зокрема, він розповів про профорієнтаційну, навчальну, наукову роботу, науково-педагогічний склад, проєктну й міжнародну діяльність, виховну роботу, контингент студентів (557 здобувачів вищої освіти), їхні здобутки, матеріальне оснащення ФБЦІ, перспективні завдання тощо.

Під час засідання Вченої ради ЗНУ в рамках питань порядку денного заслухали звіт експертної комісії про ефективність роботи Школи Конфуція, який представила начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, а також звіт експертної комісії про ефективність роботи факультету будівництва та цивільної інженерії, який представила декан факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова. Зокрема, вони наголосили на об’єктивних показниках ефективності роботи цих підрозділів. Також доповідачі проаналізували організаційно-методичну, профорієнтаційну, навчальну, наукову роботу, науково-педагогічний склад, проєктну діяльність, контингент студентів і слухачів, їх успішність, документальне забезпечення (навчальними планами, графіком освітнього процесу, номенклатурою справ тощо), показники кількості виданих наукових публікацій, патентів тощо.

Звертаючись до представників усіх структурних підрозділів, ректор наголосив на тому, що університет не повинен зупинятися на досягнутому, адже сьогодення ставить перед нами нові виклики та завдання. Він зауважив, що університет демонструє показники інтенсивного розвитку: у галузі освітніх і наукових технологій, забезпечення навчальних навантажень, зростання матеріально-технічної й інформаційної бази.

У рамках засідання розглянули кадрові питання щодо присвоєння вченого звання професора кафедри цивільного права Бондарю Олександру Григоровичу, про присвоєння вченого звання професора кафедри конституційного та трудового права Кушніру Сергію Миколайовичу, про присвоєння вченого звання професора кафедри історії і теорії держави та права Удовиці Ларисі Григорівні, про присвоєння вченого звання доцента кафедри управління персоналом і маркетингу Гельман Валентині Миколаївні. Відбулось голосування за кандидатури науковців інженерного інституту Бахтіна Валерія Івановича та Чейлитка Андрія Олександровича щодо обрання на вакантну посаду завідувача кафедри теплоенергетики та гідроенергетики, про обрання на вакантну посаду професора кафедри цивільного права Болокан Інни Вікторівни, про обрання на вакантну посаду професора кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Локарєвої Галини Василівни.

Крім того, були розглянуті питання про затвердження освітніх програм (освітньо-професійних програм) для здобувачів вищої освіти бакалавр та магістр; про затвердження Типового Положення про орган громадського самоврядування факультету Запорізького національного університету, Типового Положення про орган громадського самоврядування коледжу Запорізького національного університету; про затвердження Положення про дуальну форму здобуття вищої освіти та фахової передвищої освіти в Запорізькому національному університеті. А також – про затвердження Положення про реалізацію проєктів програм міжнародної співпраці ЄС та управління коштами грантів; про затвердження Положення про порядок роботи на умовах погодинної оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників Запорізького національного університету; про внесення змін до Положення про Економіко-гуманітарний факультет Запорізького національного університету у м. Мелітополі Запорізької області; про затвердження Додатку 8 до Положення про Екзаменаційну комісію з атестації здобувачів вищої освіти у Запорізькому національному університеті; про реорганізацію кафедри соціальної педагогіки шляхом поділу на кафедру соціальної педагогіки та спеціальної освіти та кафедру дошкільної та початкової освіти; про затвердження складу редакційної ради та колегії збірника наукових праць «HUMANITIES STUDIES». Йшлося й про внесення до реєстру наукових шкіл ЗНУ наукової школи математичного факультету «Формування структури поверхневих шарів металевих сплавів під впливом лазерного випромінювання»; про рекомендацію до друку наукових праць та поширення через мережу Інтернет електронного фахового видання «Юридичний науковий електронний журнал»; про рекомендацію до друку навчально-методичної літератури. Розглянули питання створення на базі біостанції ЗНУ експериментальної лабораторії SMART-техніки з бджільництва; про затвердження програми підвищення кваліфікації «Підготовка енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності» Центру післядипломної освіти. Присутні обговорили питання підтримки кандидатури Богданова Ігоря Тимофійовича – ректора, доктора педагогічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, щодо обрання членом-кореспондентом Національної академії педагогічних наук України (відділення загальної середньої освіти). Вони розглянули питання відзначення Почесною грамотою Запорізької обласної ради Гвоздика Василя Степановича - доцента кафедри новітньої історії України; про присвоєння почесного звання доктора Запорізького національного університету Кушнарьову Олександру Павловичу – головному інженеру, першому заступнику Генерального конструктора, Генеральному директору по системному проектуванню Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» та Мащенку Олександру Миколайовичу – першому заступнику Генерального конструктора Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля».

Микола Фролов подякував за плідну роботу всім учасникам Вченої ради. Він висловив сподівання, що й надалі ефективність залишиться важливим показником діяльності представників колективу Запорізького національного університету. Відповідно до кожного пункту порядку денного учасники засідання розглянули і затвердили проєкти рішень та перспективні плани діяльності.

 

Олена Переверзєва

Схожі новини