Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам ЗНУ прочитали лекцію, присвячену темі «Мова жестів»

Студентам ЗНУ прочитали лекцію, присвячену темі «Мова жестів»

28.11.2019 14:13 Все Головні новини Лекторій ЗНУ

Двадцять восьмого листопада для студентів Запорізького національного університету в рамках проєкту Студентської ради ЗНУ «Лекторій ЗНУ» була організована чергова лекція, яка була присвячена темі «Мова жестів». Спікером цієї лекції виступила студентка факультету соціальної педагогіки та психології, сурдоперекладач Діана Касай.

Нагадаємо, що «Лекторій ЗНУ» – проєкт Студентської ради ЗНУ, який об'єднує досвідчених професіоналів та пропонує студентам періодично відвідувати лекції від справжніх фахівців і кращих умів міста. Серед спікерів проєкту – кращі студенти, випускники, викладачі, громадські діячі міського, обласного та всеукраїнського рівнів.

Під час зустрічі із студентами спікерка поділилась своїм досвідом вивчення мови жестів в своїй родині, розповіла, що таке мова жестів, як її розуміти та як комунікувати із світом новим способом. В ході спілкування учасників лекції познайомили із історією розвитку школи жестової мови, різновидами міжнародної, американської, російської жестової мови, навчили демонструвати жести вітання, знайомства, називати кольори. Крім того, Діана Касай детально пояснила, як діяти в ситуації зустрічі із слабочуючими і глухонімими людьми, а також як рухами пальців рук продемонструвати кожну літеру алфавіту, як показати найпростіші фрази, предмети побуту, явища природи та запропонувала на практиці спробувати за допомогою мови жестів назвати своє ім’я, вік, привітатись і сказати найпростіші фрази під час спілкування в побуті. В свою чергу, самі студенти цікавились, якими методами і за допомогою яких курсів можна вивчити мову жестів. Зазначимо, що студенти, які долучились до лекції, активно брали участь у всіх практичних вправах з опанування мови жестів, а наприкінці кожен студент отримав свою тематичну фотокартку із заходу. По завершенні зустрічі спікерка Діана Касай була відзначена грамотою від проєкту «Лекторій ЗНУ».