Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося підписання Меморандуму про співпрацю з делегацією АО «Фуцзянь Сяньсінь» (Китай)

У ЗНУ відбулося підписання Меморандуму про співпрацю з делегацією АО «Фуцзянь Сяньсінь» (Китай)

У ЗНУ відбулося підписання Меморандуму про співпрацю з делегацією АО «Фуцзянь Сяньсінь» (Китай)
03.12.2019 09:31 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Науково-технічне співробітництво інженерний інститут ЗНУ китайська делегація АТ «Фуцзянь Сяньсінь» міжнародні зв’язки Меморандум про співпрацю

29 листопада у ЗНУ відбулась робоча зустріч представників адміністрації ЗНУ, науковців університету й інженерного інституту та іноземних гостей - представників делегації АО «Фуцзянь Сяньсінь» (Китайська Народна Республіка) в рамках співпраці в галузі науково-технічного співробітництва українських науковців з китайськими компаніями та установами.

У заході взяли участь: перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, начальник відділу міжнародних зв'язків Аліна Осаул, начальник юридичного відділу Костянтин Борисов, представники математичного факультету ЗНУ – завідувач кафедри фізики твердого тіла, професор Василь Гіржон, завідувач кафедри прикладної фізики та наноматеріалів, професор Валерій Міщенко й науковці інженерного інституту – завідувач кафедри обробки металів тиском факультету металургії, професор Олександр Явтушенко, доцент кафедри обробки металів тиском факультету металургії, старший науковий співробітник Віктор Проценко, доценти цієї кафедри Юрій Бєлоконь, Юлія Бондаренко, професор кафедри металургії Віктор Скачков та інші науковці. АО «Фуцзянь Сяньсінь» (Китайська Народна Республіка) представили: голова ради директорів Хуан Темін, заступник голови Чжан Цзяньлей, головний інженер, директор технічного центру Фен Юнлін, а також заступник генерального секретаря (перекладач) Китайського союзу європейського співробітництва "Факел" Дуань Сяоюй.

Під час зустрічі йшлося про вектори подальшого розширення українсько-китайської взаємодії й перспективи співпраці Запорізького національного університету й АО «Фуцзянь Сяньсінь» (Китайська Народна Республіка). Її учасники зустрічі обговорили питання проєктування й оптимізації складу нових сплавів. Члени китайської делегації презентували основні напрямки роботи АО «Фуцзянь Сяньсінь». Це – підприємство військово-цивільної інтеграції, яке було засноване в 2002 році. Зокрема, ця компанія вкладає інвестиції для побудови сучасних виробничих ліній із плавки й лиття, пресування й кувального пресування. Загалом компанія виробляє пресувальні й кувально-пресувальні матеріали з ультрависокими характеристиками, які використовуються в галузі авіації, космонавтики, зброї, суднобудування, ядерної промисловості, залізничного транспорту, оборони, військової промисловості, а також займається дослідженнями, розробками і глибокою переробкою високоякісних матеріалів із особливих алюмінієвих сплавів. Також гості розповіли про види продукції, систему менеджменту якості продукції, види обладнання компанії (пресувальне, кувально-пресувальне, плавильні печі, обладнання для вільного кування, для кування-штампування, контрольно-вимірювальне, трубопрокатні стани тощо).

Відзначимо, що представників китайської делегації зацікавили науково-технічні дослідження й розробки науковців інженерного інституту ЗНУ зі створення алюмінієвих сплавів на основі міді та титану, створення нового обладнання, а також обмін досвідом у цій галузі. Зокрема, під час презентації наукових технологій представників ЗНУ Віктор Скачков розповів про фундаментальне дослідження і технологічну оптимізацію для передових матеріалів алюмінієвого сплаву, дослідження технології плавки і лиття алюмінієвих сплавів, наукові дослідження й розробки матеріалів сплавів магнію, де вміст магнію не перевищує 20%, про основне рішення проблеми корозійної стійкості й пожежної безпеки, про структуру й властивості матеріалів на основі вуглецю й алюмінію, про фізико-механічні характеристики піролітичного графіту, про композиційний матеріал на основі вуглецевих волокон із захисним покриттям, властивості і склад пресованих вуглець-алюмінієвих композитів, про високотемпературний матеріал алюмінієвого сплаву та інше. Своєю чергою, науковці Юлія Бондаренко і Юрій Бєлоконь розповіли про розробку титан-алюмінієвих сплавів, де вміст титану не перевищує 22%, про їхні властивості (міцність, пластичність, щільність, деформацію), застосування у виробництві авіаційної техніки, дослідження технології термічної обробки алюмінієвих сплавів тощо. Також Віктор Проценко презентував розробку алюмінієвих сплавів із високою електропровідністю та алюмінієвої піни. А науковці Олександр Явтушенко, Тетяна Васильченко, Юлія Бондаренко розповіли про дослідження технології екструзії алюмінієвих сплавів, технології прецизійного кування алюмінієвих сплавів, технології ковальсько-пресових напівтвердих і рідких алюмінієвих сплавів. Крім того, науковці розглянули дослідження технології гомогенізації злитків із алюмінієвого сплаву, галузь застосування і розробки для продуктів алюмінієвого сплаву та обговорили результати розробок, визначивши напрямки співпраці в пріоритетних галузях тощо.

Учасники зустрічі висловили переконання, що подальша співпраця між університетом і АО «Фуцзянь Сяньсінь» вийде на новий рівень. Перший проректор Олександр Бондар відзначив, що ЗНУ завжди зацікавлений у розвитку міжнародного партнерства з провідними країнами світу в різних галузях, зокрема, і в галузі науково-технічних розробок. Також під час зустрічі представники ЗНУ зазначили, що міжнародна співпраця стане підґрунтям плідної роботи в організації наукових досліджень, допоможе розширити знання і досвід. Наголосили вони й на важливості та значущості налагодження взаємних відносин між університетом та фахівцями в галузі металургії, висловивши сподівання на корисний і позитивний результат такого співробітництва.

Після детальних переговорів між учасниками зустрічі відбулось урочисте підписання меморандуму «Про співробітництво в рамках спільного китайсько-українського проєкту кольорових металів» між Запорізьким національним університетом в особі його ректора Миколи Фролова й Акціонерним товариством «Фуцзянь Сяньсінь» в особі голови ради директорів «Фуцзянь Сяньсінь» Хуан Теміна.

Під час церемонії підписання представники «Фуцзянь Сяньсінь» відзначили значний науковий потенціал вчених ЗНУ. Вони висловили сподівання на подальшу успішну співпрацю із запорізьким закладом вищої освіти.

Своєю чергою, ректор Микола Фролов пообіцяв, що наступного року він скористається запрошенням представників китайської компанії й представники ЗНУ побувають із візитом на підприємствах «Фуцзянь Сяньсінь». Головне, на його думку, зробити так, аби науковці відразу змогли отримати завдання від китайських партнерів і приступити до їхньої реалізації. Тоді наступного року, відкривши Меморандум, уже можна буде відзначити чималий обсяг виконаних задач. До речі, ця міжнародна співпраця передбачає й посилення академічного обміну, зокрема можливість для українських науковців приїздити до наукових центрів китайських підприємств, а студентам ЗНУ технічних спеціальностей – проходити практику на базі підприємств «Фуцзянь Сяньсінь».

Представники китайської делегації подякували керівництву ЗНУ за гостинний прийом, відзначили велике враження, яке на них справили пропозиції українських науковців, і висловили сподівання на взаємовигідне співробітництво. На згадку про перебування в Запорізькому національному університеті і про підписання Меморандуму китайським гостям вручили почесні грамоти нашого закладу вищої освіти.

 

Олена Переверзєва,

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини