Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ФІФ підготували свято новорічної казки німецькою мовою

Студенти ФІФ підготували свято новорічної казки німецькою мовою

03.12.2019 14:20 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології Гете-інститут свято новорічна казка німецькою мовою

Днями на факультеті іноземної філології відбулося свято новорічної казки німецькою мовою. Захід підготували студенти 4 курсу спеціальності «Мова і література (англійська)», які вивчають німецьку як другу іноземну мови, та першокурсники спеціальності «Мова і література (німецька)» за підтримки викладачів факультету – старшого викладача кафедри німецької філології і перекладу Наталії Шапочки, доцента кафедри викладання другої іноземної мови Алли Мамедової та старшого викладача цієї кафедри Антоніни Курохтіної. До участі долучилися також наймолодші вихованці центру німецької мови, партнера Ґете-інституту.

Окрім студентів ФІФ та всіх, то має інтерес до вивчення німецької мови й опановує її на курсах, на свято запросили й викладачів факультету, серед яких почесне місце посіли досвідчені фахівці – завідувач кафедри англійської філології, професор Санія Єнікєєва та завідувач кафедри викладання другої іноземної мови, доцент Катерина Ружин.

Глядачам й учасникам свята були представлені кілька всім відомих казок німецькою мовою: це – «Дюймовочка» та «Нове вбрання короля» Ганса Кристіана Андерсена, а також німецький варіант всесвітньовідомої народної казки «Рукавичка» (або ж «Теремок»).

Під час своїх виступів кожна з творчих груп презентувала не тільки свій рівень володіння іноземною мовою, а й в акторські здібності, знання німецької культурної традиції, зокрема тієї, що стосується підготовки до новорічних свят, з чим вдало впоралися. Окрім цього, актори креативно підійшли до виконання завдання, надавши класичним творам елементів сучасності.

Веселі й кумедні герої сюжетів потішили присутніх своїми жартами, а ще – презентували усім повчальний момент, який закладено у змісті кожної казки, адже наприкінці вистави її головні герої усвідомлюють свої помилки й виправляють їх. Зокрема, Дюймовочка, яка з’являється не з квітки, а доставлена у сучасному пакунку з емблемою Glovo, спочатку має кепський характер і ображає всіх, із ким зустрічається. Вона мріє вийти заміж за принца, але сама нічого не вміє і не бажає навчатися. Тому замість неї принц обирає іншу, після чого героїня твору змушена замислитися над своєю поведінкою. І врешті-решт, вона вступає на навчання до ЗНУ, де здобуває не лише знання, а й знаходить дружний колектив, який готовий її підтримати. Замість самовпевненого короля у сюжеті наступної казки фігурують три принцеси-модниці, які теж отримують свою науку. А от сюжет казки «Теремок» демонструє, як завжди, переваги дружби й порозуміння у колективі. Отже, усі представлені студентами сюжети, мали не лише гарний, а й повчальний кінець.

Святкової атмосферу заходу додали й новорічні пісні німецькою мовою, які заспівали маленькі вихованці центру німецької мови (Ґете-інституту) під керівництвом Наталії Шапочки, караоке, яке разом виконували присутні у залі та пісенна композиція від студентів, які продемонстрували передноворічну метушню, коли на кухні збирається вся німецька родина і разом готує різдвяні страви.

Веселі інтерпретації відомих сюжетів у постановці студентів ФІФ, дійсно створили атмосферу новорічного свята та гарний настрій присутнім у залі глядачам, що підкреслила у своєму зверненні до творчих студентських колективів професор Санія Єнікєєва. Вона подякувала всім, хто підготував цей цікавий захід.

Олена Хлистун

Фотогалерея: